Yurtdışı

Vodafone Forum’da Ara:
Yanıtla
Highlighted
Kalfa
İleti Sayısı: 19
Kabul Edilen Çözüm

Sözde ücretsiz olan aramalar detaylı faturada teker teker ücretlendirilmiş

Merhaba;

Vodafone'da 3 hattımız var.

3 hattının faturalandırılmasında sorunlar mevcut. KKTC ile iletişimimizden dolayı tercih ettiğimiz Red Business 5 paketleri bize KKTC ve bazı diğer dünya ülkeleri ile sahip olduğumuz dk'lar ile ücretsiz konuşma hakkı sunmaktadır. Bu bize verilen taahütlerde ve operatörün web sitesinde açıkça gözükmektedir.

Ancak Şubat ayında operatör, KKTC mobil yönüne yapılan aramaları ücretlendirmezken, KKTC sabit hat yönüne yapılan aramaları ücretlendirmektedir.. 3 hat için 55 TL üzerinden toplam 165 - 200 TL bandında gelmesi gereken toplam faturamız bu ay 473,20 TL gibi yüksek bir miktarda geldi.

Daha önce bu konuda 2 kez iade aldık. Yine tutarın hesaplanıp iade edilmesini istiyorum. Bu hatanın ivedi olarak incelenmesini ve fazla tutarın faturan düşmesini rica ederim. Ben hatalı tutar şu anki ödenmemiş faturadan düşülene kadar bu faturayı ödemeyeceğim. Vodafone'a her ay para bağlamak zorunda değilim. 

Mesaj 1 / 6 (370 Görüntüleme)
Moderator
İleti Sayısı: 1.791

Ynt: Sözde ücretsiz olan aramalar detaylı faturada teker teker ücretlendirilmiş

Merhaba pertago,

Konu ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğumuz için sana özel mesaj gönderdim. Mesaj kutunu kontrol edebilir misin?

Vodafone Forum'a göstermiş olduğun ilgiden dolayı teşekkürler.

Vodafone Forum Ekibi

pertago yazdı:

Merhaba;

Vodafone'da 3 hattımız var.

3 hattının faturalandırılmasında sorunlar mevcut. KKTC ile iletişimimizden dolayı tercih ettiğimiz Red Business 5 paketleri bize KKTC ve bazı diğer dünya ülkeleri ile sahip olduğumuz dk'lar ile ücretsiz konuşma hakkı sunmaktadır. Bu bize verilen taahütlerde ve operatörün web sitesinde açıkça gözükmektedir.

Ancak Şubat ayında operatör, KKTC mobil yönüne yapılan aramaları ücretlendirmezken, KKTC sabit hat yönüne yapılan aramaları ücretlendirmektedir.. 3 hat için 55 TL üzerinden toplam 165 - 200 TL bandında gelmesi gereken toplam faturamız bu ay 473,20 TL gibi yüksek bir miktarda geldi.

Daha önce bu konuda 2 kez iade aldık. Yine tutarın hesaplanıp iade edilmesini istiyorum. Bu hatanın ivedi olarak incelenmesini ve fazla tutarın faturan düşmesini rica ederim. Ben hatalı tutar şu anki ödenmemiş faturadan düşülene kadar bu faturayı ödemeyeceğim. Vodafone'a her ay para bağlamak zorunda değilim. 

Mesaj 2 / 6 (362 Görüntüleme)
Kalfa

Yetili bana mesaj attı. Kendisine tek fatura numarasını ilettim. Sürecin takipçisiyim.

Mesaj 3 / 6 (345 Görüntüleme)
Kalfa

[ Düzenlendi ]

1 hafta geçti ancak ne arayan oldu ne soran oldu. Ben Vodafone faturalarını ödemeyi durdurdum!

Mesaj 4 / 6 (314 Görüntüleme)
Kalfa

Cumartesi gece yarısı aradılar, gündüz aramalarını rica ettim ondan sonra hiçbir dönüş yok. Tüketici hakem heyetine başvurmak üzere dosyaları hazırlıyorum. Cuma gününe kadar bana dönüş yapmazsanız, son 2 ay için de değil 1 yıl için tüm faturaları koyarak hakem heyetine başvuracağım. Fatura ödemelerine olan otomatik talimatı durdurdum, kesinlikle ödeme yapmıyoruz. Vodafone pişmanlıktır diyecek seviyeye geldim. Kontrat bitsin diye gün sayıyorum. Çok ciddi vaktimizi çalışyorsunuz.
Mesaj 5 / 6 (273 Görüntüleme)
Kalfa

Aradılar ve ilgili miktarı bir sonraki ay faturasına iade edeceklerini belirttiler. Nedenini bilmiyorum ancak bu sorun devam edecek ve her ay KKTC yönüne yapılan aramalar için tekrar tekrar iade almak için kayıt açmamız gerekiyormuş.
Mesaj 6 / 6 (259 Görüntüleme)