Vodafone Forum Kılavuzu

Vodafone Forum’da Ara:
Yanıtla
Forum Yöneticisi
İleti Sayısı: 352
Kayıt Tarihi: ‎20-02-2012

Vodafone Forum Özellikleri

[ Düzenlendi ]
Merhaba,

 

Vodafone Forum'u en iyi şekilde deneyimlemene yardımcı olacak bilgileri bu başlıkta listeledik.

 

Bunlara ek olarak Vodafone Forum Kullanım Şartları 'nı da bir kez daha okumanı tavsiye ederiz.

 

Vodafone Forum EkibiMesaj 1 / 15 (247.968 Görüntüleme)
Forum Yöneticisi
İleti Sayısı: 352
Kayıt Tarihi: ‎20-02-2012

Arama

Nedir?

Forum içerisinde aradığınız bilgiye ulaşmanızı kolaylaştıran bir özellik. 

 

Ne zaman kullanılabilir?

Foruma kayıtlı olsun olmasın herkes tarafından kullanılabilir. 

 

Nasıl kullanabilirim?

Ana menünün veya her bir kategori sayfasının üst kısmında yer alan arama kutusuna sorgulayacağın ifadeyi (ya da ifadeleri) yazıp 'Ara' butonuna tıklamalısın.

 

Biz bütün cihaz iletilerini üreticisi, modeli ve konusu ile birlikte etiketlediğimizden aradığını kolay bir şekilde bulabilirsin. Örneğin; Samsung Galaxy MMS yazman yeterli olur.

 

Bir arama sorgusu girdiğinde önerilerin bir listesi metin kutucuğunun altında belirecektir. Bu listeden istediğin sonuçlardan birine tıklayarak doğrudan ilgili iletiye geçebilir veya tüm sonuçları görüntüleyebilirsin.

 

Bir kullanıcının belirli bir iletisini bulmak veya kendisine mesaj göndermek istiyorsan arama kutusunun yanında yer alan bölümden "Kullanıcılar" aramasını seçmelisin.

 Mesaj 2 / 15 (247.040 Görüntüleme)
Forum Yöneticisi
İleti Sayısı: 352
Kayıt Tarihi: ‎20-02-2012

İmza

[ Düzenlendi ]

Nedir?

İmza, senin iletilerinin altında önceden tanımlayacağın, kişisel bir slogan ya da kullandığın telefon modeli gibi, kişiselleştirilmiş bir mesajın yer almasını sağlar. 

 

Ne zaman kullanılır?

İmza kişiselleştirme özelliği Kalfa seviyesine ulaştığın zaman aktif olur.

 

Nasıl kullanırım?

İmzanı, forum ana sayfasında 'Kullanıcı Profili' bölümündeki 'Ayarlarım' linkinden ulaşacağın sayfada 'Kişisel Profil' sekmesinin 'Kişisel Bilgiler' alt sekmesinden düzenleyebilirsin. 

 

İmzanı kişiselleştirmek için temel HTML kullanabilirsin. Nasıl HTML kodu yazıldığını bilmiyorsan, yeni bir mesaj yazmaya başlamalısın. Metin alanının Zengin Metin sekmesinde hayalindeki imzayı hazırladıktan sonra HTML sekmesindeki kodu kopyalayıp 'Kişisel Bilgiler' bölümümdeki 'İmza' kutusuna yapıştırmalısın. 

 

Hatta istersen yine HTML kullanarak 'Yüklenen Resimlerimden' sekmesinden alacağın yüksekliği 62 pikselden fazla olmayan bir görseli imzana ekleyebilirsin.Mesaj 3 / 15 (247.022 Görüntüleme)
Forum Yöneticisi
İleti Sayısı: 352
Kayıt Tarihi: ‎20-02-2012

Mesajlaşma

[ Düzenlendi ]
Nedir?
Forum kullanıcılarının birbirlerine direk mesaj göndermelerine imkan tanıyan özelliktir.

 

Ne zaman kullanılabilir?
Bu özelliği Vodafone Forum'a ilk iletini gönderdikten sonra kullanabilirsin.

 

Nasıl kullanabilirim?
Başka bir üyeye mesaj göndermek için önce onun profiline ulaşmalısın. Forumun herhangi bir yerinde o üyenin adına tıklayarak profiline ulaşabilirsin.Açılan sayfanın sağ tarafında 'Bu kullanıcıya mesaj gönder' linkini göreceksin. Bu linke tıklayıp açılan ekranda mesajını yazman ve hazır olduğunda 'Mesajı Gönder' butonuna basman yeterli.

 

'Ayarlarım' sayfasında 'Tercihler' sekmesinde altındaki 'Mesaj Gönderici' alt sekmesinde mesajlaşma ayarlarını görebilirsin. Mesajlaşma özelliğini tamamen devre dışı bırakabilir (böylece diğer kullanıcılar sana mesaj gönderemez), gelen kutusunda sayfa başına kaç mesaj görüntüleyeceğine karar verebilir veya yeni bir mesaj aldığında e-posta ile haberdar edilmeyi seçebilirsin.


Mesaj 4 / 15 (247.035 Görüntüleme)
Forum Yöneticisi
İleti Sayısı: 352
Kayıt Tarihi: ‎20-02-2012

Etiketleme

Nedir?
Forumda aradığını bulmana yardımcı olabilmek için iletileri anahtar sözcüklerle işaretleme özelliğidir. Kullanıcılar belirli bir ifade için arama yaptığında ifadede geçen kelimelerle etiketlenmiş iletiler arama sonuçlarında öncelikli olarak görüntülenir.

 

Ne zaman kullanılabilir?
1 Yıldızlı Çaylak seviyesine gelen tüm kullanıcılar kullanabilir.

 

Nasıl kullanabilirim?
Etiketleme yapabilen, bir ileti yazarı veya iletiyi okuyan başka bir kullanıcı, ileti ile ilgili anahtar kelimeleri aralarına virgül koyarak etiket ekleme kutusuna yazar. Böylelikle, diğer kullanıcılar daha sonra benzer kelimelerle arama yaptığında en ilgili kelimelerle etiketlenmiş iletiler arama sonuçlarının en üstünde yer alır.

 

Biz forumda iletileri ilgili anahtar kelimelerle etiketlemeye özen gösteriyoruz. Örneğin; 'Vodafone 555 MMS ayarları' başlıklı bir iletiyi 'Vodafone 555, MMS, Ayar, MMS ayarları' kelimeleriyle etiketleriz. Sen de diğer forum kullanıcılarına yardımcı olmak istersen iletilerini ilgili kelimelerle etiketlemelisin. 'Vodafone Red her yöne mesaj limiti' adlı bir ileti yazacaksan 'Vodafone Red, tarife, her yöne, mesaj, limit, mesaj limiti' gibi anahtar kelimeler ile iletiyi etiketleyebilirsin. Etiketleme işlemi forumdaki seviyenin artmasına da katkıda bulunur.


Mesaj 5 / 15 (247.024 Görüntüleme)
Forum Yöneticisi
İleti Sayısı: 352
Kayıt Tarihi: ‎20-02-2012

Kral Puanı

[ Düzenlendi ]
Nedir?
Kral puanı, forumdaki faydalı katılımları ödüllendirmeye yarayan bir özelliktir. Kral Puanı vermek, birine sağladığı yardımdan ötürü teşekkür etmek gibidir.

 

Ne zaman kullanılabilir?
1 Yıldızlı Çaylak seviyesine gelen kullanıcılar bu özelliği kullanmaya başlayabilir.

 

Nasıl kullanabilirim?
Bir ileti yazarını ödüllendirmek istersen iletisinin sol tarafında yazan kişinin kullanıcı adının altındaki küçük yıldız simgesine tıklaman onun için 1 adet Kralsın Puanı olacaktır. Her bir ileti için bir kez Kralsın Puanı verebilirsin ancak aynı yazarın beğendiğin diğer iletileri için de Kralsın Puanı verebilirsin.

 

Forum ana sayfasının sağ tarafındaki 'En Kral Forum Kullanıcıları' tablosunda aylık olarak en çok Kralsın Paunı alan kullanıcıların bir listesini bulabilirsin. Ayrıca, 'Tümünü Görüntüle' linkine tıklayarak farklı zaman dilimlerine en çok Kralsın Puanı alan kullanıcıları, en çok Kralsın Puanı alan iletileri ve çok Kralsın Puanı veren kullanıcıları görebilirsin.

 

Diğer kullanıcılardan Kralsın Puanı aldıkça sıralamada yükselirsin ve seviyen artar. Seviyen yükseldikçe yeni özellikleri kullanmaya hak kazanacaksın ama daha iyisi başkalarına Kralsın Puanı vererek aslında sıralamadaki yerini yükseltmeye katkıda bulunmuş olacaksın.


Mesaj 6 / 15 (247.197 Görüntüleme)
Forum Yöneticisi
İleti Sayısı: 352
Kayıt Tarihi: ‎20-02-2012

Kabul Edilen Çözümler

Nedir?

Bu özellik  sayesinde içeriği ilk gönderiyi giren kişi kendi gönderisini çözümlendi olarak işaretleyerek diğer kullanıcıların kolayca çözüme ulaşması sağlanabilir.

 

Ne zaman kullanabilirim ?
"Çözüm Olarak Kabul Et" butonu ilk iletinizi yaptığında aktif olacaktır. "Çözüm Olarak Kabul Et" butonu sadece senin açtığın konu başlıklarında görünecektir.

Nasıl kullanabilirim ?
Sana verilen cevap eğer senin tatmin ettiyse bu iletinin hemen altındaki "Çözüm Olarak Kabul Et" butonunu tıkla. Hazır bunu yapıyorken bu kullanıcıya "Kral Puanı" vermeyi de düşünebilirsin.

Forumda gezinirken Kabul Edilen Çözüm olarak işaretlenmiş konuları, konuların yanında görülecek yeşil "tik" işaretinden farkedebilirsin. O konuya girdiğiniz zaman, ilk iletinin içinden "Çözüme Git" linkine tıklayarak doğrudan cevaba gidebilirsin.

Kabul edilen çözümler, foruma verilecek en önemli katkılardır. Diğer kullanıcılara cevap vermen ve bu cevapların kabul edilen çözüm olarak işaretlenmesi forum sıralamasında hızla yükselmeni ve yeni forum özelliklerini kullanmanı sağlayacak.Mesaj 7 / 15 (247.207 Görüntüleme)
Forum Yöneticisi
İleti Sayısı: 352
Kayıt Tarihi: ‎20-02-2012

Avatarlar

[ Düzenlendi ]

Nedir?
Avatarın, forumda mesajlarınızın sol tarafında yer alan profil resmidir. Avatarlar, forum hesabınıza kişilik ve kimlik eklemenin harika bir yoludur.

Ne zaman kullanılır?
Forumda seçebileceğin bir çok Avatar mevcuttur. Ancak "3 Yıldızlı Usta" seviyesine ulaştığınızda artık kendi istediğin resmi yükleyip avatar olarak kullanabileceksin.

 

Nasıl kullanabilirim?
Avatar seçmek için "Ayarlarım" bölümünden "Avatarlar" sekmesini seç, daha sonra standart Avatar Galerisi, yüklediğin görseller ya da web görselleri arasında seçim yapabilirsin.

 

"4 Yıldızlı Kalfa" seviyesine geldikten sonra, kendi avatarını kullanmak için, profil sayfanda sağ alt köşede yer alan, resim ekleme modülünü kullanarak seçeceğin bir resmi yükleyebilirsin. Daha sonra Avatarlar sekmesinden "Yüklenen Resimlerden" bölümünden, daha önce yüklediğin resimler arasından istediğini Avatar olarak seçebilirsin.


Seçimini yaparken Forum Kuralları ve Kullanım Şartları'na göre avatar olarak neyi kullanıp kullanamayacağından emin ol.Mesaj 8 / 15 (247.201 Görüntüleme)
Forum Yöneticisi
İleti Sayısı: 352
Kayıt Tarihi: ‎20-02-2012

İleti Taşıma

Nedir ?
İletileri Forum bölümleri arasında taşıma özelliğidir.

Ne zaman kullanılabilir?
"Şef" seviyesine ulaştığın zaman bu özellik aktif olur.

Nasıl kullanabilirim ?
Forum doğru yerinde olmadığını düşündüğün bir ileti tespit edersen ilgili bölüme taşıman bu özellikle beraber mümkün olacak.

Eğer konunun tamamını taşımak istersen taşımak istediğin konuyu açın ve orjinal iletiden "ileti seçenekleri"ni tıkla.

Bu ekranda taşımak istediğin yer kısmında yeni bir konu yaratabilir ya da mevcut bir konu ile birleştirebilirsin. Eğer birleştireceksen, adres çubuğundaki mesaj ID'sine ihtiyacın olacak. Örneğin; bu mesaj için mesaj ID'si "20". Eğer yeni bir konu başlığı açıyorsanız, bu konu başlığını açacağın bölümü seçip taşıma işlemini tamamlayabilirsin.Mesaj 9 / 15 (247.203 Görüntüleme)
Forum Yöneticisi
İleti Sayısı: 352
Kayıt Tarihi: ‎20-02-2012

"Ben de" Butonu

Nedir ?
Forumdaki iletilerin altında yer alan "ben de" butonu, diğer kullanıcıların iletide yazan konuyla aynı fikirde olduğunu ya da benzer problemi yaşadığını belirtmek için kullanılır.

Ne zaman kullanılır?
Kayıtlı her kullanıcımız bu butonu kullanabilir.Mesaj 10 / 15 (237.319 Görüntüleme)