Samsung

Vodafone Forum’da Ara:
Yanıtla
Sd
Çırak
İleti Sayısı: 2

Whatsapp mesajlarım iletilmiyor ve gelen mesajlar ben whatsappa girene kadar gelmiyor.

Bu sorunun vadafondan kaynaklandigini dusunuyorum. Cunki internet ayarlarim bormal gozukuyor.konu hakkinda bilgisi olan varsa yardim edebilirmi.
Mesaj 1 / 10 (25.120 Görüntüleme)
5 Yıldızlı Ustabaşı
İleti Sayısı: 4.578

Ynt: Whatsapp mesajlarım iletilmiyor ve gelen mesajlar ben whatsappa girene kadar gelmiyor.

Bu sorunun kesinlikle GSM operatörü kaynaklı olmadığını düşünüyorum. Güç tasarruf modu veya veri bağlantısı uyku modu durumu gibi nedenlerden olabiliyor. En kötü ihtimalle cihazın işletim sisteminden kaynaklaklı bir sıkıntıdır.
Mesaj 2 / 10 (25.111 Görüntüleme)
Vodafone Çalışanı
İleti Sayısı: 20

Ynt: Whatsapp mesajlarım iletilmiyor ve gelen mesajlar ben whatsappa girene kadar gelmiyor.

[ Düzenlendi ]

Merhaba, ben de benzer bir sorun yaşadım ve çözdüm. Çözümü de aşağıdaki başlıkta paylaştım. Bu başlıkta bu konu hakkında başka  çözümler de yazıldı. Bir bakın isterseniz:

https://forum.vodafone.com.tr/t5/Samsung/Samsung-Galaxy-Note-3-Whatsapp-Sorunu-%C3%87%C3%B6zerseniz-...

Mesaj 3 / 10 (25.100 Görüntüleme)
Sd
Çırak
İleti Sayısı: 2

Gönderdiğiniz linki incelemiştim. Ordaki çözüm önerileri bende mevcur bulunmakta. Özellikle şu sıralar hiç mesajlar gitmiyo. Eskiden en geç 10 dakkika sonra gidiyordu ama artık bu süre 1 saati buluyor. Ve bu sıkıntı sadece vadafone müşterileri yaşıyor. Bence çözümü vadaofonun bulması lazım.

Mesaj 4 / 10 (25.089 Görüntüleme)
5 Yıldızlı Ustabaşı
İleti Sayısı: 4.578

Sorunun bazı marka-model cihazlarda (Samsung Galaxy Note 3 ya da 4 gibi) yaşandığını gözlemlemek mümkün. Ben Samsung Galaxy S3 Mini kullanıyorum ve bugüne dek bahsettiğiniz gibi ya da benzeri bir sorun yaşamadım. Cenk Bey'in verdiği konu başlığında da bahsedildiği üzere; Push Notifications Fixer (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andqlimax.pushfixer.noroot&hl=tr) uygulamasını kullanmak ve senkronizasyonun açık konumda kalması bu soruna çözüm olabilir. Denemekte fayda var.
Mesaj 5 / 10 (25.078 Görüntüleme)
Çırak
İleti Sayısı: 1

arkadaşlar ben 1 hafta öncesine kadar lg g3 kullanıcısıydım ama suan huawei gr5 kullanıyorum. huawei gr5 i ilk once ıkıncı el olarak bı arkadasımdan aldım ancak o telefonu kullanırken bende de whatsapp mesajları geç gelıyordu. taa kı uygulamaya girinceye kadar mesajlar gelmiyor. bu durum hem mobil ağ üzerinden erişim sağladığımda hem de wi fi uzerınden erişim sağladığımda tekrarlıyordu. telefon ayarları ile ilgili deneyebileceğim her türlü şeyi denedim ancak sonuc alamadım. sonra arkadaşıma telefonunu iade ettim ve aynı marka modelin 0 ını aldım ve maalesef yine aynı sorunlar devam ediyo. bu durumda;

*sorun oparatör den kaynaklansa lg kullanırken bu şekilde sorun yaşamadım.

*mobil ağ dan kaynaklanıo olsa wifi de de aynı sorun var

*telefondan kaynaklandığını düşünüyorum ancak aldığım her iki telefonda da aynı sorunun olması cok zor bi tesadüfü gerektirmez mi?

netice itibariyle işin içinden cıkamadım ve şuan hala aynı sorunu yaşamaya devam ediyorum. bu konuda bana yardımcı olabilecek olan var mı?

Mesaj 6 / 10 (18.653 Görüntüleme)
Moderator (Emekli)
İleti Sayısı: 8.543

Merhaba muratefe__,

Durum cihaz kaynaklı olarak görünüyor. 2 cihazda da bu durum yaşanabilir. İşletim sisteminin ve uygulamanın sürümü güncel mi? Hattını farklı bir cihazda deneyerek bilgi vermeni rica ederim.

Vodafone Forum'a göstermiş olduğun ilgiden dolayı teşekkürler.

Vodafone Forum Ekibi

muratefe__ yazdı:

arkadaşlar ben 1 hafta öncesine kadar lg g3 kullanıcısıydım ama suan huawei gr5 kullanıyorum. huawei gr5 i ilk once ıkıncı el olarak bı arkadasımdan aldım ancak o telefonu kullanırken bende de whatsapp mesajları geç gelıyordu. taa kı uygulamaya girinceye kadar mesajlar gelmiyor. bu durum hem mobil ağ üzerinden erişim sağladığımda hem de wi fi uzerınden erişim sağladığımda tekrarlıyordu. telefon ayarları ile ilgili deneyebileceğim her türlü şeyi denedim ancak sonuc alamadım. sonra arkadaşıma telefonunu iade ettim ve aynı marka modelin 0 ını aldım ve maalesef yine aynı sorunlar devam ediyo. bu durumda;

*sorun oparatör den kaynaklansa lg kullanırken bu şekilde sorun yaşamadım.

*mobil ağ dan kaynaklanıo olsa wifi de de aynı sorun var

*telefondan kaynaklandığını düşünüyorum ancak aldığım her iki telefonda da aynı sorunun olması cok zor bi tesadüfü gerektirmez mi?

netice itibariyle işin içinden cıkamadım ve şuan hala aynı sorunu yaşamaya devam ediyorum. bu konuda bana yardımcı olabilecek olan var mı?

Mesaj 7 / 10 (18.647 Görüntüleme)
4 Yıldızlı Kalfa
İleti Sayısı: 79

muratefe__ merhaba
aşağıda libertairenin önerdiği push notifications fixeri denedin mi? işe yarıyor diye biliyorum ben de.
Mesaj 8 / 10 (18.638 Görüntüleme)
4 Yıldızlı Kalfa
İleti Sayısı: 79

Mesaj 9 / 10 (18.637 Görüntüleme)
Highlighted
Çırak
İleti Sayısı: 1

Merhaba arkadaşlar bende aynı sorunu yaşamıştım ve çözümünü buldum. Aşağıdaki linkde yapılması gerekenler mevcut; Bir bakın isterseniz.

http://teknocard.com/whatsapp-mesaj-gitmiyor-cozum/

Mesaj 10 / 10 (530 Görüntüleme)