Vodafone Forum’da Ara:
Yanıtla
Çırak
İleti Sayısı: 3

HG658c port açma sorunu (çözüldü çözüm içeride)

[ Düzenlendi ]

Vodafone net ten tarife degisikligi sonucu ucretli olarak aldigim huawei Hg658c model modem uzerin den port acmak istiyorum, tum islemler dogru yapilmasina ragmen acilan port calismiyor. Durum hakkinda internette yaptigim arastirmada diger kullanicilarinda ayni sorunu yasadigini gordum. Oncelikle huawei cagri merkezini aradim ancak sadece ttnet abonelerine hizmet verdiklerini soyleyerek gorusme sonlandirildi. Daha sonra vodafone net ile sayisiz gorusmem oldu ve her gorustugum kisi modemle ilgili destek ver mediklerini ve huawei aramami soyledi huawei nin sadece ttnet le anlasmali oldugu anlattigimda ise "biz modem hakkinda destek vermiyoruz" dan baska cumle kurmadilar. Açılan kayıtlar sonucunda beni arayan müşteri temsilcilerininde hiç bir teknik bilgisi yok modem nedir bilmiyor sadece "müşteri hizmetlerini arayın" demek için geri dönüş yapıyolar. Vodafone net musteri hizmetlerine modemin degisimi yada ucret iadesini talep ettigimde ise modemin arizali olmadigi ve yapamayacaklarini soylediler. Modemi sadece internet icin kullanilan bi alet saniyorlar sanirim, modemin diger fonksiyonlarinin calisip calismamasi önemli değil yani. Sorunun çözümü için yardımlarınızı rica ederim.

Mesaj 1 / 20 (2.644 Görüntüleme)
Moderator
İleti Sayısı: 2.416

Ynt: HG658c port açma sorunu

Merhaba Bunelan07,

Konu ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğumuz için sana özel mesaj gönderdim. Mesaj kutunu kontrol edebilir misin?

Vodafone Forum'a göstermiş olduğun ilgiden dolayı teşekkürler.

Vodafone Forum Ekibi

Bunelan07 yazdı:

Vodafone net ten tarife degisikligi sonucu ucretli olarak aldigim huawei Hg658c model modem uzerin den port acmak istiyorum, tum islemler dogru yapilmasina ragmen acilan port calismiyor. Durum hakkinda internette yaptigim arastirmada diger kullanicilarinda ayni sorunu yasadigini gordum. Oncelikle huawei cagri merkezini aradim ancak sadece ttnet abonelerine hizmet verdiklerini soyleyerek gorusme sonlandirildi. Daha sonra vodafone net ile sayisiz gorusmem oldu ve her gorustugum kisi modemle ilgili destek ver mediklerini ve huawei aramami soyledi huawei nin sadece ttnet le anlasmali oldugu anlattigimda ise "biz modem hakkinda destek vermiyoruz" dan baska cumle kurmadilar. Açılan kayıtlar sonucunda beni arayan müşteri temsilcilerininde hiç bir teknik bilgisi yok modem nedir bilmiyor sadece "müşteri hizmetlerini arayın" demek için geri dönüş yapıyolar. Vodafone net musteri hizmetlerine modemin degisimi yada ucret iadesini talep ettigimde ise modemin arizali olmadigi ve yapamayacaklarini soylediler. Modemi sadece internet icin kullanilan bi alet saniyorlar sanirim, modemin diger fonksiyonlarinin calisip calismamasi önemli değil yani. Sorunun çözümü için yardımlarınızı rica ederim.

Mesaj 2 / 20 (2.637 Görüntüleme)
5 Yıldızlı Ustabaşı
İleti Sayısı: 4.578

Bunelan07, eğer servis sağlayıcı tarafında bir engelleme / kısıtlama söz konusu değilse port yönlendirme işlemlerinin yapılabilmesi gerekir. Bu konuda özel mesaj ile bazı yönlendirmelerde bulunulan bir link gönderiyorum, belki işine yarar. Forum özel mesajlarını http://forum.vodafone.com.tr/t5/notes/privatenotespage linkinden kontrol edebilirsin.
Mesaj 3 / 20 (2.629 Görüntüleme)
Çırak
İleti Sayısı: 3

uzun uğraşlar sonucunda vodafone net de çalışan birisi problemimi çözebildi. Çağrı merkezi çok bilgisiz konu hakkında teknik bilgi kesinlikle 0. Portun yada modemin ne olduğunu bilmiyolar 9-10 kişiyle görüştüm hepsi öyle. Takım lideri ile görüştüm yetkili olarak o da port nedir modem nedir bihaber. Bana yardımcı olan beyefen di tahmin ediyorumki orda bir it görevlisi kendisi ilgilendi çözdü saolsun.

Çözümü şöyle diğer arkadaşlarda problem yaşamış.

Nat dan port yönlendirme yaptıktan sonra birde aşağıdaki gibi DMZ den de kullandığınız ip ye izin vermeniz gerekiyor.

Adsız.png

Mesaj 4 / 20 (2.584 Görüntüleme)
Moderator (Emekli)
İleti Sayısı: 3.353

Merhaba Bunelan07,

Yaşamış olduğun durumun düzelmesine sevindim. Anlayışın için teşekkürler.

Vodafone Forum Ekibi

Bunelan07 yazdı:

uzun uğraşlar sonucunda vodafone net de çalışan birisi problemimi çözebildi. Çağrı merkezi çok bilgisiz konu hakkında teknik bilgi kesinlikle 0. Portun yada modemin ne olduğunu bilmiyolar 9-10 kişiyle görüştüm hepsi öyle. Takım lideri ile görüştüm yetkili olarak o da port nedir modem nedir bihaber. Bana yardımcı olan beyefen di tahmin ediyorumki orda bir it görevlisi kendisi ilgilendi çözdü saolsun.

Çözümü şöyle diğer arkadaşlarda problem yaşamış.

Nat dan port yönlendirme yaptıktan sonra birde aşağıdaki gibi DMZ den de kullandığınız ip ye izin vermeniz gerekiyor.

Adsız.png

Mesaj 5 / 20 (2.579 Görüntüleme)
1 Yıldızlı Çırak
İleti Sayısı: 5

dediklerinizin hepsini yapmama rağmen açılmıyor port. başka bir sorun mu var acaba?

Mesaj 6 / 20 (1.892 Görüntüleme)
Çırak
İleti Sayısı: 1

Aynı sıkıntı bende de var yaklaşık 2 aydır uğraşıyorum ama netice yok.

Mesaj 7 / 20 (1.535 Görüntüleme)
Moderator
İleti Sayısı: 2.416

Merhaba Sakaci,

Konu ile ilgili sana özel mesaj gönderdim. Mesaj kutunu kontrol edebilir misin?

Vodafone Forum Ekibi

Sakaci yazdı:

Aynı sıkıntı bende de var yaklaşık 2 aydır uğraşıyorum ama netice yok.

Mesaj 8 / 20 (1.525 Görüntüleme)
Çırak
İleti Sayısı: 1

aynı sorun bndede var dmz de host name istiyo lütfen yardım

Mesaj 9 / 20 (1.340 Görüntüleme)
Highlighted
Moderator (Emekli)
İleti Sayısı: 4.523

Merhaba emre88;

Bahsetmiş olduğun konu Vodafone Net mi yoksa mobil internet midir?

Vodafone Forum Ekibi

emre88 yazdı:

aynı sorun bndede var dmz de host name istiyo lütfen yardım

Mesaj 10 / 20 (1.332 Görüntüleme)