Yurtdışı

Vodafone Forum’da Ara:
Yanıtla
Çırak
Levent199
İleti Sayısı: 2

YURTDIŞINDA ARANAMAMA SORUNU

Selamlar,

Endonezya'dayım, telefon ayarları ve uluslararası dolaşımım açık. Ben heryeri arayabiliyorum, fakat benim telefonum kapalı gözüküyor, kimse ulaşamıyor bana.

Vodafon yetkililerine söyledim, henüz çözüm yok. Burda mağdur kaldım resmen.

Böyle sorunla karşılaşan varmı, nasıl çözebilirim ?

Teşekkür ederim..

Mesaj 1 / 4 (1.352 Görüntüleme)
Lütfen düz metin kullanın.
Admin
Serap
İleti Sayısı: 5.573

Ynt: YURTDIŞINDA ARANAMAMA SORUNU

Merhaba Levent199,

Hattını Endonezya'da kullanabilmen için operatörler arasında Roaming (uluslararası dolaşım) anlaşmasının olması gerekmektedir. Endonezya'da Faturalı Hat Kullanılabilen Operatörler bilgisine buradan, Faturasız Hat Kullanılabilen Operatörler'e de buradan ulaşabilirsin. 

Ayrıca faturasız hat kullanıyorsan, arama/aranma için TL bakiyenin de yeterli durumda olması gerekmektedir. Standart Roaming Tarifesi'ne buradan ulaşabilirsin.

Vodafone Forum'a göstermiş olduğun ilgiden dolayı teşekkürler.

Vodafone Forum Ekibi

Mesaj 2 / 4 (1.351 Görüntüleme)
Çırak
Levent199
İleti Sayısı: 2

Teşekkür ederim hızlı cevap için. Sanırım sorun Endonezya operatörlerinde. Sizin mailinizdeki bazı operatörler telefonumda gözükmüyor, gözükende proplemli çalışıyor burada. (Mesela Türkiye'den birisi arada bir düşürmeye başladı beni, onların numarasıda her seferinde burdan yeni/faklı bir numara üzerinden gözüküyor.)ekranımda.)
İlginç gerçekten, bu ülkeye gelecek arkadaşlar bu tahflıklara alışsınlar şimdiden.
Saygılar..
Mesaj 3 / 4 (1.336 Görüntüleme)
4 Yıldızlı Kalfa
ilhan23
İleti Sayısı: 84

Yurtdışında Kullanım Arama Aranma SMS
Grup-1: Avrupa ve Amerika 3,75 TL/dak 1,90 TL/dak 0,80 TL/SMS
Grup-2:smileysurprised:rtadoğu, YakınDoğu ve Türki Cumhuriyetler 5,5 TL/dak 1,90 TL/dak 0,80 TL/SMS
Grup-3:Asya, Afrika ve Pasifik 6,75 TL/dak 1,90 TL/dak 0,80 TL/SMS
Grup-4: Uydu ve Denizler 8,5 TL/dak 1,90 TL/dak 0,

Grup I - Avrupa ve Amerika: 
Almanya, Andora, Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cebelitarık, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Faroe Adaları, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Jersey, Kanal Adaları, Karadağ, Kosova, Letonya, Lihteştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malta, Man Adası, Moldovya, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Ukrayna, Yunanistan,ABD, Anguilla, Antigua & Barbuda, Arjantin, Barbados, Belize, Bermuda, Bolivya, Brezilya, Dominik Cumhuriyeti, Dominika, Ekvator, El Salvador, Fransız Guyanası, Grenada, Guadalup, Guatemala, Guyana, Haiti, Hollanda Antilleri, Honduras, İngiliz Virgin Adaları, Jamaika, Kanada, Kayman Adaları, Kolombiya, KostaRika, Kuba, Martinik, Meksika, Montserrat, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Porto Rico, Samoa, St. Kitts, St.Lucia, St.Maarten, St.Vinsent, Surinam, Şili, Trinidad & Tobago, Turks & Caicos, Uruguay, Vanuatu, Venezuella, Virgin Adaları
Grup II :smileysurprised:rta Doğu, Yakın Doğu ve Türki Cumhuriyetler : 
Afganistan, Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Ermenistan, Gürcistan, Irak, İran, İsrail, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kiş Adası (İran), Kuveyt, Lübnan, Mısır, Özbekistan, Suriye, Suudi Arabistan, Tacikistan, Türkmenistan, Umman, Ürdün, Yemen
Grup III - Asya, Afrika ve Pasifik: 
Angola, Avustralya, Bangladeş, Benin, Bostvana, Bruney, Burkina Faso, Burundi, Cape Verde, Cezayir, Cibuti, Comoros, Cook Adaları, Çad, Çin, Ekvator Gine, Endonezya, Etiyopya, Fas, Fiji, Fildişi Sahili, Filipinler, Filistin, Fransız Polinezyası, Gabon, Gambiya, Gana, Gine, Guam, Guinea Bissau, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, Hong Kong, Japonya, Kamboçya, Kamerun, Kenya, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Laos, Lesotho, Liberya, Libya, Madagaskar, Makao, Malavi, Maldiv Adaları, Malezya, Mali, Mayotte, Moğolistan, Moris Adası, Moritanya, Mozambik, Namibya, Nepal, Nijer, Nijerya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Pakistan, Palau, Papua Yeni Gine, Reünyon, Ruanda, Senegal, Seyşel, Sierra Leone, Singapur, Sri Lanka, Sudan, Svaziland, Tanzanya, Tayland, Tayvan, Timur-Leste,Togo, Tonga, Tunus, Uganda, Vietnam, Yeni Zelanda, Zambiya, Zimbabve
Grup IV - Uydu ve Denizler: 
(Belirtilen operatörler, denizlerde ve havada uydu yoluyla roaming servisi veren operatörlerdir.) Seanet Maritime, OnAir, Aeromobile, MCP
http://forum.vodafone.com.tr/t5/G%C3%B6r%C3%BC%C5%9F-ve-%C3%96neriler/oneri-yeni-bir-tarife-tarife-adi-bana-uyar/m-p/187579#M4280
bana uyar:smileyhappy:
Mesaj 4 / 4 (1.303 Görüntüleme)