Tüm Servisler

Vodafone Forum’da Ara:
Yanıtla
Çırak
zehirr4
İleti Sayısı: 2
Kabul Edilen Çözüm

Numara Engelleme Vodafone

Merhaba üzülerek de olsa bir telefon sapığıyla karşı karşıyayız

Bu sapıkla ne yaptıysak başa çıkamadık numarasını engellesek diye düşündük en son ama telefonun böyle bir özelliği mevcut değil hem bu kalıcı birşey de değil bunu operatörden engelleme şansımız var mı rahatsız edilen kız kardeşim ve ben şehir dışında okuyorum, telefonuna müdahale edemiyorum acaba vodofonun böyle bir özelliği var mı ?? ( Aradım fakat bulamadım )

Eğer yoksa numaranın son 2 hanesini değiştirebilir miyiz bize ne kadara mâl olur ve çözüm olur mu ?

Mesaj 1 / 21 (269.506 Görüntüleme)
Lütfen düz metin kullanın.
Vodafone Çalışanı (Emekli)
Caner
İleti Sayısı: 134

Ynt: Numara Engelleme Vodafone

Merhaba,

Tek numara engelleme işlemi yapılmamaktadır. Numaranız 54'lu olarak başlıyorsa 542'yi arayarak hat sahibi numara değişikliği yapabilmektedir. Numara değişiklik ücreti ilk seferde ücretsiz sonraki değişikliklerde ise 5TL'dir.

İyi akşamlar.

Mesaj 2 / 21 (268.261 Görüntüleme)
Çırak
zehirr4
İleti Sayısı: 2

İlginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim İyi akşamlar
Mesaj 3 / 21 (268.259 Görüntüleme)
Çırak
Salonline
İleti Sayısı: 3

[ Düzenlendi ]

Merhaba ;

Uygunsuz zamanda ve uygunsuz içerikli  +90 (554) ******  numaralı telefondan gelen sms leri bloke ettirmek için  oparatörümün müşteri hizmetlerini aradım iyi niyetli gençler yardım etmek istediler fakat bizim tek bir nuarayı bloke etmek gibi bir kabiliyetimiz yok  sahip de deyiliz dediler sadece ve sadece tamamen bloke edebiliriz diyerek bu müşteriyide bu şekilde gönderelim hazırlığı yaparak telefonunuzun modeline göre kendi içerisinde bloke özelliğini kullanmanızı öneririz diyerekten bir çırpıda yönelendirmek istedi peki dedim benim telefonumun böyle kendi içerisinde bir özelliği varda ben bilmiyorum acaba  nasıl yapılacağına dair yardım istedim ve yönlendirildim yine  beni bir bayan arkadaş karşıladı konuyu birde ona izah ettim o da yanlış bir alana yönledirmişler sizi ama yardımcı olayım dedi ve anlattım tekrar olayları benim kendi telefonumda sizinki ile aynı iphone 4 biliyorum onun içerisinde o şekilde bir özelik yok dedi sagolsun bende kayıt ediliyorsa bu konuşmalar ve müşteri memnuniyeti adı altında kalite den sorumlu ilgili arkadaşlara iletiyorum o zaman ben bu şekilde  istek de bulunmak istiyorum bu konuda gsm oparatörüm olan vodafondan böyle bir özellik getirmesini akıllı telefonlarda bulunan uygulamalardan kullanıcıların kendi listelerini oluşturma kabilyetinin eklenmesini rica ediyorum.

saygılarımla

Mesaj 4 / 21 (242.767 Görüntüleme)
Moderator
MehmetA
İleti Sayısı: 8.949

Merhaba Salonline,

Belirtmiş olduğun gibi şu anda tek bir numaraya karşı engelleme işlemi sağlayamıyoruz. Ancak, talebini/ önerini ilgililerine ilettik. Servis üzerinde yapılan yenilikler web sitesi üzerinden duyurulmaktadır. Takipte kalmanı öneririm.

Vodafone Forum'a göstermiş olduğun ilgiden dolayı teşekkürler.

Vodafone Forum Ekibi

Salonline yazdı:

Merhaba ;

Uygunsuz zamanda ve uygunsuz içerikli  +90 (554) ******  numaralı telefondan gelen sms leri bloke ettirmek için  oparatörümün müşteri hizmetlerini aradım iyi niyetli gençler yardım etmek istediler fakat bizim tek bir nuarayı bloke etmek gibi bir kabiliyetimiz yok  sahip de deyiliz dediler sadece ve sadece tamamen bloke edebiliriz diyerek bu müşteriyide bu şekilde gönderelim hazırlığı yaparak telefonunuzun modeline göre kendi içerisinde bloke özelliğini kullanmanızı öneririz diyerekten bir çırpıda yönelendirmek istedi peki dedim benim telefonumun böyle kendi içerisinde bir özelliği varda ben bilmiyorum acaba  nasıl yapılacağına dair yardım istedim ve yönlendirildim yine  beni bir bayan arkadaş karşıladı konuyu birde ona izah ettim o da yanlış bir alana yönledirmişler sizi ama yardımcı olayım dedi ve anlattım tekrar olayları benim kendi telefonumda sizinki ile aynı iphone 4 biliyorum onun içerisinde o şekilde bir özelik yok dedi sagolsun bende kayıt ediliyorsa bu konuşmalar ve müşteri memnuniyeti adı altında kalite den sorumlu ilgili arkadaşlara iletiyorum o zaman ben bu şekilde  istek de bulunmak istiyorum bu konuda gsm oparatörüm olan vodafondan böyle bir özellik getirmesini akıllı telefonlarda bulunan uygulamalardan kullanıcıların kendi listelerini oluşturma kabilyetinin eklenmesini rica ediyorum.

saygılarımla

Mesaj 5 / 21 (242.688 Görüntüleme)
2 Yıldızlı Kalfa
the_doctor
İleti Sayısı: 81

Tek numara için böyle birşey yapılamıyor deyip durmuşsunuz. Peki birden fazla numara için böyle birşey yapılabiliyor mu ?

Mesaj 6 / 21 (237.226 Görüntüleme)
5 Yıldızlı Ustabaşı
HamdullaH
İleti Sayısı: 4.067

@the_doctor

Birden fazla numarayı engellemek için telefonundan arama ayarlarında arama engelleme var,Buradan gelen tüm aramaları engelleyebilirsin.Şifre 1111 girebilirsin.Bunun dışında operatör tarafından böyle bir servis bulunmamaktadır

the_doctor yazdı:

Tek numara için böyle birşey yapılamıyor deyip durmuşsunuz. Peki birden fazla numara için böyle birşey yapılabiliyor mu ?

Mesaj 7 / 21 (237.214 Görüntüleme)
Çırak
seha
İleti Sayısı: 1

ben numaramın son dört hanesini değiştirdim fakat bu 4. olacak 21 lira yükletmemi söylediler ben 5 diye biliyordum ve sizce yeni hat mı alıyım numaramı mı değiştiriyim?

Mesaj 8 / 21 (211.205 Görüntüleme)
Moderator
Müge
İleti Sayısı: 7.532

Merhaba seha,

GSM numara değişikliği işleminin güncel ücreti 12 TL'dir. Yeterli bakiyeyi sağlaman halinde işlemini gerçekleştirebilirsin. 

Vodafone Forum'a gösterdiğin ilgi için teşekkür ederiz...

Vodafone Forum Ekibi

seha yazdı:

ben numaramın son dört hanesini değiştirdim fakat bu 4. olacak 21 lira yükletmemi söylediler ben 5 diye biliyordum ve sizce yeni hat mı alıyım numaramı mı değiştiriyim?

Mesaj 9 / 21 (211.020 Görüntüleme)
Çırak
Kaşif503
İleti Sayısı: 1

bubun  bi çözümü olması  lazım  bu şekil devam edemez yasal  yollardan sonuç alamıyoruz kaale  bile  alınmıyoruz  günlerdir uykusuzum kız arkadaşımı  ve  beni arayan numaralar var  cinsel içerikli kız arkadaşımı rahatsız  eden var  oysaki  türcell in  kara liste uygulaması var  vodofonda neden yok  böyle  bi uygulama gerekli bence  yada  isteyen istediğini istediği gibi  taciz etmeye devam etsin

Mesaj 10 / 21 (139.009 Görüntüleme)