Samsung

Vodafone Forum’da Ara:
Yanıtla
Çırak
badsync
İleti Sayısı: 1

samsung galaxy w (i8150) internet ayarları

merhaba. ben genç avantaj tarifesini kullanan bir aboneyim. doğal olarak da ücretsiz facebook ve twitter hakkım var. ancak bugün vodafone bayisinden samsung galaxy w (i8150) akıllı cep telefonu aldım ve hemen 542 yi arayarak internet ayarlarımı yaptırmak istedim. ama inanılmaz bir şekilde böyle çok satan bir telefon için vodafone un internet ayarı desteklemesi yokmuş. cidden şaştım kaldım ve mağdur oldum. akıllı telefona sahip olmama rağmen hakkımı kullanamıyorum. bu duruma bir çözüm bulursanız ben ve bu telefonu kullanan birkaç arkadaşım çok memnuz olucaz. en kısa sürede cevaplamanız dileğimle. teşekkürler.

Mesaj 1 / 35 (76.481 Görüntüleme)
Lütfen düz metin kullanın.
Vodafone Çalışanı
Müge
İleti Sayısı: 7.603

Ynt: samsung galaxy w (i8150) internet ayarları

[ Düzenlendi ]

Merhaba badsync,

Kullanmakta olduğun cihaz Android işletim sistemine sahip olduğundan otomatik ayar yapılamıyor belki bundan bahsetmiş olabilirler. Cihazının internet ayarlarını yapılandırabilmen için aşağıdaki yönlendirmeyi takip ederek işlem yapman yeterli olacaktır :smileywink:

Menü

Ayarlar

Kablosuz Özelliği ve Ağlar

Mobil Şebeke yada Veri Etkin aktif olmalı

Mobil Şebekeler

Erişim Noktası Adları bölümündeyken Menü tuşuna basarak Yeni APN

İsim: Vodafone Live

APN: vflive

Kullanıcı Adı: vodafone

Parola: vodafone

MCC: 286

MNC: 02

Kimlik Doğrulama Türü: PAP

APN Tipi: internet+mms yoksa default yazıyorsun ve Menü tuşuna basıp Kaydet'e bastıktan sonra yapılandırdığın Vodafone Live ayarını seçili konuma aldıktan sonra internete bağlanabilirsin :smileywink:

Ayrıca Genç Avantaj Facebook&Twitter kullanımı hakkındaki detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin :smileywink:

Vodafone Forum'a gösterdiğin ilgi için teşekkür ederiz...

Vodafone Forum Ekibi

Mesaj 2 / 35 (76.367 Görüntüleme)
Çırak
kemaloglu86
İleti Sayısı: 2

İyi günler bende aynı telefondan kullanıyorum. Benim sorunumda Telefonuma MMS ayarları yüklemek için mesaj gönderdim telefonunuzun modeli kayıtlı değil lütfen müşteri hizmetlerini arayın mesajı geldi. Müşteri hizmetlerini aradım samsungun böyle bir modeli gözükmüyor bizde dediler. Çok basit telefonalrda bile MMS gönderebilirken Android telefonumla MMS gönderemiyorum lütfen bu gülünç duruma bir çare bulurmusunuz...

Mesaj 3 / 35 (76.354 Görüntüleme)
Moderator (Emekli)
Yusuf
İleti Sayısı: 8.390

Merhaba kemaloglu86,

Android işletim sistemli cihazlarda Vodafone İnternet, Vodafone Live ve Vodafone MMS ayarlarının nasıl yapılacağına dair bilgi daha önce burada paylaşıldı. Göz atabilirsin :smileywink:

Vodafone Forum'a gösterdiğin ilgi için teşekkürler.

Vodafone Forum Ekibi

kemaloglu86 yazdı:

İyi günler bende aynı telefondan kullanıyorum. Benim sorunumda Telefonuma MMS ayarları yüklemek için mesaj gönderdim telefonunuzun modeli kayıtlı değil lütfen müşteri hizmetlerini arayın mesajı geldi. Müşteri hizmetlerini aradım samsungun böyle bir modeli gözükmüyor bizde dediler. Çok basit telefonalrda bile MMS gönderebilirken Android telefonumla MMS gönderemiyorum lütfen bu gülünç duruma bir çare bulurmusunuz...

Mesaj 4 / 35 (76.348 Görüntüleme)
Çırak
conqueror06
İleti Sayısı: 3

bende uzun zamandır vodafone kullanıcısıyım , telefonumu yeni aldım mms , internet özelliklerinden yararlanamıyorum. pek çok kişi tarafından kullanılan bu telefonla ilgili mağduriyetin giderilmesi gerekmektedir.

Mesaj 5 / 35 (73.241 Görüntüleme)
Moderator (Emekli)
Yusuf

Merhaba conqueror06,

Android işletim sistemli cihazlarda Vodafone İnternet, Vodafone Live ve Vodafone MMS ayarlarının nasıl yapılacağına dair bilgi daha önceburada paylaşıldı. Göz atabilirsin.

Vodafone Forum'a gösterdiğin ilgi için teşekkürler.

Vodafone Forum Ekibi

conqueror06 yazdı:

bende uzun zamandır vodafone kullanıcısıyım , telefonumu yeni aldım mms , internet özelliklerinden yararlanamıyorum. pek çok kişi tarafından kullanılan bu telefonla ilgili mağduriyetin giderilmesi gerekmektedir.

Mesaj 6 / 35 (73.236 Görüntüleme)
Çırak
conqueror06

ayarları birebir uyguladım fakat mms alıp gönderemiyorum

Mesaj 7 / 35 (73.196 Görüntüleme)
Moderator (Emekli)
Yusuf

[ Düzenlendi ]

Merhaba conqueror06,

MMS servisin kapalı olabilir. Buradan Online Self Servis'e giriş yaparak sol tarafta yer alan işlemler sütunundan sırası ile Hat ve Telefon İşlemlerim > Servis Tercihlerim tabında yer alan MMS servisini açık konuma getirmelisin. İşlem sonrasında sorununun devamı durumunda bana buradan ulaşabilirsin.

Vodafone - Online Self Servis - Servis Tercihlerim.jpeg

Vodafone Forum'a göstermiş olduğun ilgiden dolayı teşekkürler.

Vodafone Forum Ekibi

conqueror06 yazdı:

ayarları birebir uyguladım fakat mms alıp gönderemiyorum

Mesaj 8 / 35 (73.181 Görüntüleme)
Çırak
conqueror06

mms ayarımda açık

Mesaj 9 / 35 (73.151 Görüntüleme)
Moderator (Emekli)
Yusuf

Merhaba conqueror06,

Sorunun ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğumuz için sana özel mesaj gönderdim. Mesaj kutunu kontrol edebilir misin?

Vodafone Forum'a göstermiş olduğun ilgiden dolayı teşekkürler.

Vodafone Forum Ekibi

conqueror06 yazdı:

mms ayarımda açık

Mesaj 10 / 35 (73.148 Görüntüleme)