Samsung

Vodafone Forum’da Ara:
Yanıtla
1 Yıldızlı Çırak
Hakankhas
İleti Sayısı: 6
Kabul Edilen Çözüm

Samsung S4 Mini

Öncelikle selamlar.

Bugün vodofone bayisine gittim ve kampanyadan yararlanarak samsung S4 mini almak istediğimi söyledim. Lakin bana son 6 aylık fatura ödemelerimde düzensizlik olduğunu ve 1 faturamda son ödeme tariihini 14 gün geçirdiğimi söylediler. Lakin web sayfanıza baktığımda ( Son 12 aydır faturalı Vodafone abonesi olan, son 12 aydır "dondurulmuş veya iptal" statüsüne girmemiş olan, son 6 aylık faturaları toplamı en az 150 TL olup son 6 aydır kısıtlandıktan sonraki 5 gün içerisinde faturaları ödemiş olan aboneler kampanyaya kredi kartsız katılabileceklerdir.) diye bir ibare geçiyor. Acaba birisi bana bu altı çizili olan yeri açıklayabilirmi...

Bu bahsedilen kısıtlama iberesi dış aramaya kapatmakmı yoksa son ödeme tarihimi...

İlgi ve alakanıza şimdiden teşekkürler.. İyi çalışmalar

Mesaj 1 / 13 (1.011 Görüntüleme)
Lütfen düz metin kullanın.
5 Yıldızlı Usta
MaRKa_1903
İleti Sayısı: 583

Ynt: Samsung S4 Mini

Hakankhas yazdı:

Öncelikle selamlar.

Bugün vodofone bayisine gittim ve kampanyadan yararlanarak samsung S4 mini almak istediğimi söyledim. Lakin bana son 6 aylık fatura ödemelerimde düzensizlik olduğunu ve 1 faturamda son ödeme tariihini 14 gün geçirdiğimi söylediler. Lakin web sayfanıza baktığımda ( Son 12 aydır faturalı Vodafone abonesi olan, son 12 aydır "dondurulmuş veya iptal" statüsüne girmemiş olan, son 6 aylık faturaları toplamı en az 150 TL olup son 6 aydır kısıtlandıktan sonraki 5 gün içerisinde faturaları ödemiş olan aboneler kampanyaya kredi kartsız katılabileceklerdir.) diye bir ibare geçiyor. Acaba birisi bana bu altı çizili olan yeri açıklayabilirmi...

Bu bahsedilen kısıtlama iberesi dış aramaya kapatmakmı yoksa son ödeme tarihimi...

İlgi ve alakanıza şimdiden teşekkürler.. İyi çalışmalar

Slm Hakankhas

telefon faturanızı son ödeme günü ödemediğinizde bazı  Abonelerin  maaş alma-alamama gibi durumları nedeni ile 5 İş günü ek ödeme süresi hak tanınır. 5. İş günü dolduğunda telefon aramalara kapatılır. Telefonunuz aramaya kapatıldığında, hattınız dış aramalara kısıtlanmış demektir. Hat kısıtlandıktan sonra abonelerin kampanya haklarının kısıtlanmaması için 5 gün daha hak süresi tanınır. Sonrasında Abonenin içeride birikmiş özlük hakları askıya alınır ve bir sonraki uygulamalarda güvenilir ve düzenli ödeme yapan müşteri sınıflandırmasında yer almadığından, kampanyaya katılımları da kısıtlanır.

Anladığım kadarrıyla siz Şubat-Mart Dönemlerinden bu tarafa bu tür bir sıkıtı yaşamışsınız

FESTİVAL VE KAMPANYA TALEPLERİMİZE DESTEK OLMAK İÇİN TIKLAYIN.

VEFA İNDİRİMLERİ TIKLAYIN.

Mesaj 2 / 13 (1.003 Görüntüleme)
1 Yıldızlı Çırak
Hakankhas

evet bahsettiğiniz tarihlerden bu yana ödemelerimde bir sıkıntı yaşamışım. ben hala anlamadığım ,yani size göre bu süre 5+5 10 günmüdür. Ben bu hattı 10 yıldan fazla süredir kullanan birisi olarak ve son 12 ayımı vodofone abenesi kullanıcısı olarak evet bir kaç kez ödemelerimde düzensizlik oldu lakin bu süre ben dün olarak sıfatlayamam ama hattım dış aramaya kapatıldığı gün hatta saat ödemem gerçekleşti.

Ben sorumu tekrarlamak istiyorum...?

6 aydır kısıtlandıktan sonraki 5 gün içerisinde faturaları ödemiş olan aboneler kampanyaya kredi kartsız katılabileceklerdir.

ibaresi basit bir anlatımla ne demektir......?

İLGİ VE ALAKANIZA TEKRAR TEŞEKKÜRLER...

Mesaj 3 / 13 (997 Görüntüleme)
5 Yıldızlı Usta
MaRKa_1903

Burada algıladıgınız 6 ay boyunca kısıtlanıp sonrada acılan hat ise, boyle bırsey yok.

burada algıladıgınız 6 aylık sürec icerisinde bu kısıtlanma 1 kere yasandıysa, sistemin böyle bir tedbiri var

başvuru yaptığınızda Vodafone görevlisi Telefon numaranızı ve TC kimlik numaranızı sisteme girdiğinde, sistem otomatik olarak olumsuz rapor vereceğinden, kayıt sayfasını açmayarak, bayinin kayıt yapabilmesini engeller. Yanı burada ahmet mehmetlık bır durum yok, sistem kendisini otomatık kılıtler ve veri giriş izni vermez

Size tavsiyem buradaki moderatör arkadaşlarımıza (kırmızı rumuzlu), durumunuzu ve talebinizi yetkili yöneticilere (insiyatif kullanabilecek kota hakkına sahip) sizin adınıza iletmek üzere dilekçe tarzında bir mesaj yazabilirsiniz.

****** numaralı hattın 20** tarihinden bu tarafa yasal kullanıcısıyım, son 6 aylık süreçte bir defaya mahsuz olmak üzere   fatura ödememi aksatmış bulumaktayım. diğer eş değer ödemelerimin kontrolünün sağlanarak, uygun görülmesi halinde mevcut telefon + abonelik kampanyalarına özel katılım izni verilmesini rica ediyorum.

tarzında bir yazı yaz ve yolla, umarım olumlu karşılarlar.

Mesaj 4 / 13 (985 Görüntüleme)
1 Yıldızlı Çırak
Hakankhas

Ben sorumu tekrarlamak istiyorum...?

Son 6 aydır kısıtlandıktan sonraki 5 gün içerisinde faturaları ödemiş olan aboneler kampanyaya kredi kartsız katılabileceklerdir.

ibaresi basit bir anlatımla ne demektir......? Bu kampanyadan yararlanabilirmi yararlanamazlarmı..?

İLGİ VE ALAKANIZA TEKRAR TEŞEKKÜRLER...

Mesaj 5 / 13 (984 Görüntüleme)
1 Yıldızlı Çırak
Hakankhas

Son yazımı paylaşırken sizde paylaşım yapmışsınız okumadan paylaşım yapmış oldum öncelikle bundan ötürü özür diliyorum..

Konumuza gelirsek ben dün iphone almaya gittim ve görevli kişi bana son altı ay içerinde bir defa ödeminizi 14 gün geçirdiğimi  ancak bu sürenin en fazla 10 gün olabileceğini söyledi bende teşekkür ederek oradan ayrıldım gayet ilgili ve güler yüzlüydü.. Kendilerine diyecek hiç bir lafım yok bu konuda... Lakin iphonenin detaylarnda Son 6 aydır faturalı Vodafone abonesi olan ve son 6 aylık faturaları toplamı en az 150 TL olup faturalarını düzenli ödeyen aboneler kampanyaya kredi kartsız katılabileceklerdir. diye yazıyor burda dikkat etmemiz gereken bir husus var..

sonra web sayfasına baktığımda Samsung Galaxy S4 Mini için son 6 aylık faturaları toplamı en az 150 TL olup son 6 aydır kısıtlandıktan sonraki 5 gün içerisinde faturaları ödemiş olan aboneler kampanyaya kredi kartsız katılabileceklerdir. yazısını gördüm ve tekrar gittim. Bana tekrar aynı şeyi söylediler.

Bende şimdi merak ediyorum bu iki açıklama arasında ki farkı öğrenmek için istiyorum buradaki son 6 aylık faturaları toplamı en az 150 TL olup son 6 aydır kısıtlandıktan sonraki 5 gün içerisinde faturaları ödemiş olan aboneler kampanyaya kredi kartsız katılabileceklerdir. ibaresi ne anlama geliyor...zira bahsettiğim gibi tamam ödememde aksama olmuş ama bu 6 ay boyunca değil ve hattım kapandığı gün içinde ben ödememi yaptım..

İLGİ ve ALAKANIZ için tekrar teşekkür ediyorum. Sakın üstünüze alınmayım benim tepkim size değil kelime onunları ile insanları mağdur eden sistemedir...

Mesaj 6 / 13 (980 Görüntüleme)
5 Yıldızlı Usta
MaRKa_1903

[ Düzenlendi ]

Arkadaşım, cümle açık ve net, anlaşılabilir bir cümle, anlaymadığınız noktayı hala anlamış değilim.

Diyorsun ki; son ödeme tarihimden sonra 14 gün ödemem gecikmiş. Yukarıda anlattığım 5+5 uygulamasına baktığınıza 10 günlük süreci zaten geçmişsiniz.

Kısıtlama ARAMANIZIN, MESAJ ATMANIZIN, İNTERNETE GİRMENİZİN ENGELLENMESİ veya ARANMANIZIN, SMS ALMANIZIN engellenmesi gibi durumlardır.

Diyorki açıklamada ŞUBAT 2013 ten bu tarafa MART, NİSAN, MAYIS, HAZİRAN, TEMMUZ, AĞUSTOS dönemlerini kapsayan her hangi bir faturanızda 5+5 in üstüne ÇIKMAMIŞsanız kampanyaya Kredi kartsız katılabilirsiniz.

Yani ÖRNEĞİN her ay sabit 50 TL telefon faturası aboneliği + 50 TL de cihaz taksidi ödemeyi taahhüt ederek, aydan aya 100 TL nakit ödemeli olarak kampanyaya katılabilirsiniz.

Eğer bu sözünü ettiğimiz 6 aylık süreç içerisinde 5+5 in üstüne ÇIKMIŞsanız, işte o zaman aydan aya Nakit ödemeli olarak kampanyaya giremezsiniz.

24 aylık taahhütlü bir kampanyaya sadece 1 yıllık cihaz ücretini 50*12 = 600 TL Peşin olarak kredi kartı ile ödeyebilirseniz, kampanyalara dahil olabilirsiniz. Aboneliğiniziin ilk  1 yıllık sürecide, 50 + 50 Nakit ödeyerek 1 yıllık abonelik sürecnizi tamamlarsınız. Aboneliğinizin son 12 ayındada sadece 50 TL telefon faturanızı ödersiniz.

NOT: Son 6 aydır kısıtlandıktan sonraki 5 gün içerisinde faturaları ödemiş olan aboneler kampanyaya kredi kartsız katılabileceklerdir.

1 defaya mahsus Kısıtlama işlemi gerçekleştirildikten sonraki ilk 5 gün içerisinde parasını yatıran, 50+50 tarzında kampanyaya katılır. yoksa 12 aylık parayı kredi kartıyla peşin ödemek zorundadır. (Vurgulanılmak istenilen nokta, son 6 ayda 5+5 düzeninde faturasını aksatmayan abone, taksitli alma hak ve imkanına sahiptir. Faturasını aksatan abone kredi kartıyla tıkır tıkır 1 yıllık cihaz parasını peşin olarak yatırır)

Anlaşılmayan bir şey var ise lütfen, sorunuz :smileyhappy:

Mesaj 7 / 13 (979 Görüntüleme)
5 Yıldızlı Usta
MaRKa_1903

Evet mesajlarımız sanırım aynı anda çakışmış

sizin kafanızı bulandıran sorun, İphonede farklı katılım açıklamaları var, S4 Minide farklı katılım açıklamaları var. Muhtemelen sayfa textini hazırlayan Tasarımcı arkadaşın hatalı bir yazısı olabilir. Bu uyarıyıda mutlaka Moderatör arkadaşlar ilgili birime iletir.

YADA , iki cihaz arasındaki kampanyaya katılım şartları farklılıkta gösterebilir: :smileyhappy:

Dostum ben birazdan eve geçeceğim, sen istersen kırmızı rumuzlu arkadaşlarla iletişime geç, ama diyeceğim o ki, bir talep dilekçesi yaz istersen, bakarsın işini çözümler

Mesaj 8 / 13 (973 Görüntüleme)
1 Yıldızlı Çırak
Hakankhas

Benim vurgulayarak öğrenmek istediğim şey zaten buydu (yani faturanın son ödeme tarihinden sonra anlaşılan 5+5 yani 10 gündür.)

O zaman vodofone bana kıyak keçmiş o zaman hattımı son ödeme tarihinden 5 gün sonra kısıtlamamış 14 gün sonra kısıtlamış. Dediğim gibi ben hattımın dış aramaya kapatıldığı gün yani kısıtlandığı gün ben faturamı ödedim... Neyse yukarıda bahsettiğim gibi sakın üzerinize alınmayım benim tepkim size değil sadece kelime oyunlarınaydı. Zira daha önceki oparatörümde faturamda haksız tutar çıkarmış ve oparatörde görevli müşteri temsilcisinin laf ebeliği sonucu isyan edip vodofone geçiş yapmıştım.Düne kadar da hiç bir sıkıntı yaşamamıştım halada yaşamış değilim ben bayileri ile arasında ki iletişimsizlik diye düşünüyorum lakin bunu bana bayidede gayet güzel açıklayabilirlerdi...

tekrar teşekkür ediyorum...Saygılar

Mesaj 9 / 13 (971 Görüntüleme)
5 Yıldızlı Usta
MaRKa_1903

Hakankhas

Bayilerle iş yapmak gerçekten zordur, bir müşteri olarak bayilerin yanlış bildirimi ve yanlış yönlendirmeleri sonucu iki ay önce çok ciddi bir fatura sıkıntısı yaşadım, çok şükür Vodafonla sağlıklı iletişim kurup (yasal firmalar aracılığıyla) çözebildim.

Bu seferde Vodafone bayiisinin bana verdiği cihazın Vodafoneye ait bir cihaz olmadığını, Bayinin başka bir taşeron firma aracılığıyla getirdiğini ve cihzazı bana verdiğini öğrendim. Cihaz Sıfır, Temiz, Garantili. Fakat Vodafoneye kayıtlı değil. Bir sıkıntı yaşarsam vodafone sorumluluk almaz tabiki. Gerekli bildirimi buradaki forum görevlisi arkadaşlarımıza yaptım. Sağolsunlar onlarda Vodafone ile iletişşime geçip bayi ile temas kurmuşlar ve cihazım vodafone garantili başka bir cihazla değiştirildi.

anlatmaya çalıştığım, bayiden bayiye fark var, her bayinin lafıyla iş yapmaya kalkarsak çekeceğimiz ar. O nedenle sen en sağlıklı bilgiyi yine forumdaki moderatör arkadaşlardan alabilrsin. Zira sesli operatörler sık sık değişiyor ve her seferinde yeni yeni fikirler yürütüyorlar. Buradakiler öyle değil, örnek şikayetleri gördükçe artık çözümün yolunu gözleri kapalı gösterebiliyorlar:smileyhappy:

Mesaj 10 / 13 (968 Görüntüleme)