Vodafone Forum’da Ara:
Yanıtla
Çırak
beyhanmalatya
İleti Sayısı: 3

Yeni tesis vergisi

[ Düzenlendi ]

mayıs 2013 tarihinde iki adet vodafone faturalı hat aldım taahütsüz alırkende faturalıyı iptal edebilirmiyim diye sorduğumda temsilci bir ay sonra olur dedi ve 25 tl ye 500 dk kampanyasını sectim bir ay sonra faturam 33. 50 tl geldi arayıp müsteri hizmetlerine sorduğumda hat açılma bedeli adı altında ücretmiş tamam dedim hatlarımı iptal edin dedim 60 tl hat açma bedelini toplu istediler bana böyle bir ücretten bahsedilmedi dediğimdede sözleşmede yazıyor okusaydınız denildi 10 sayfa sözleşmeyi nasıl okuyayım temsilcinin uyarması gerekmezmi dediğimde yine papagan gibi okusaydınız öyle bi hakkınız var dedi ne diyeyim beni suçlu buldu iki hattın kullanmadan bana masrafı 220 tl oldu ve böyle sahtekar bir firmaylada calışmama kararı alıp 10 yıldır kullandığım hatta dahil olmak üzere 3 adet adıma hattı kapattırma basvurusunda bulundum. ödediğim parayamı yanayım yoksa adı üzerinde müsteri temsilcisi olan insanın tehdit vari tavrınamı yanayım böyle bi firmaya 10 yıldır ödediğim parayamı yanayım bilmiyorum ama vodafone gibi bi firmaya yakışmayan insanlarla karsılasıyorum son zamanlarda

Mesaj 1 / 6 (591 Görüntüleme)
Lütfen düz metin kullanın.
5 Yıldızlı Ustabaşı
HamdullaH
İleti Sayısı: 4.067

Ynt: Yeni tesis vergisi

[ Düzenlendi ]
Merhaba Beyhanmalatya

Yeni faturalı hat aldığın hat ücreti bulunmuyor fakat ilk 12 ay geçerli yeni tesis vergileri bulunuyor,Aylık 5.50 TL olup ilk 12 ay boyunca bu vergiler tarifene ek ücret olarak yansıtılır.Hattını iptal ettiğin zaman geri kalan ayların vergisini toplamı son faturana eklenir.Daha önceden de bu ücret bulunuyordu.
Mesaj 2 / 6 (589 Görüntüleme)
Çırak
beyhanmalatya

böyle bir ücret olduğunu siz biliyorsunuz ama ben bilmiyorum fatura gelince öğrenmek yerine hattı satarken söyleseniz olmazmı daha iki gün öncede babamın hattına 35 tl gelmesi gereken fatura 70 tl geldi bu nedir diye aradım sordum oda ani tarife değişikliği vergisi imiş iki yıldır aynı tarifeyi kullanıyor taahütü bitti diye siz arayıp taahütlü yapalım 45 tl yerine 35 tl ödeyin dediniz bizde tamam dedik e bu 35 tl yi nereden çıkardınız dedim arkadaşımız söylemiştir dedi bakalım dönecez dediler hala dönecekler dediğim gibi insanları kaz yerine koyup deli dumrul vergisi almanız gercekten zoruma gidiyor bu yüzden zaten hattı taşımaya karar aldık ailecek elimden geldiği kadarda sosyal medya internet ortamıda dahil olmak üzere bu marifetlerinizi her mecrada reklamını yapıyorum yapacam 3 kuruş için yaptıklarınız ve söyledikleriniz çok komik

Mesaj 3 / 6 (573 Görüntüleme)
Moderator (Emekli)
Reha
İleti Sayısı: 1.492

Merhaba beyhanmalatya,

İmzalanan sözleşme içerisinde vergilendirmeler hakkında gerekli açıklama bulunmaktadır. Abonelik Sözleşmesi içerisinde yer alan tüm maddelere onay verilmesi halinde hat açılım işlemlerinin sağlandığını ve vergi ücretlendirmesine yönelik herhangi bir müdahalede bulunamadığımızı bilmeni isterim.

Ayrıca, fatura ücretlendirmesi ile ilgili olan konu hakkında yardımcı olabilmemiz için hattın yasal sahibi ya da kullanıcısının tarafımıza ulaşması gerektiğini de hatırlatmak isterim. Güvenlik önlemi nedeni ile 3. kişilere bilgi paylaşımında bulunamıyoruz.

Vodafone Forum'a göstermiş olduğun ilgiden dolayı teşekkürler.

Vodafone Forum Ekibi

beyhanmalatya yazdı:

böyle bir ücret olduğunu siz biliyorsunuz ama ben bilmiyorum fatura gelince öğrenmek yerine hattı satarken söyleseniz olmazmı daha iki gün öncede babamın hattına 35 tl gelmesi gereken fatura 70 tl geldi bu nedir diye aradım sordum oda ani tarife değişikliği vergisi imiş iki yıldır aynı tarifeyi kullanıyor taahütü bitti diye siz arayıp taahütlü yapalım 45 tl yerine 35 tl ödeyin dediniz bizde tamam dedik e bu 35 tl yi nereden çıkardınız dedim arkadaşımız söylemiştir dedi bakalım dönecez dediler hala dönecekler dediğim gibi insanları kaz yerine koyup deli dumrul vergisi almanız gercekten zoruma gidiyor bu yüzden zaten hattı taşımaya karar aldık ailecek elimden geldiği kadarda sosyal medya internet ortamıda dahil olmak üzere bu marifetlerinizi her mecrada reklamını yapıyorum yapacam 3 kuruş için yaptıklarınız ve söyledikleriniz çok komik

Mesaj 4 / 6 (567 Görüntüleme)
Çırak
beyhanmalatya

bu konuda banka sözleşmeleri gibi sayfalarca ve küçücük yazılı sözleşmelerin iptal edildiği mahkeme kararları var müsteri temsilcisinin bu tür ücretlendirmeler konusunda uyarması gerekiyor bunu mahkemeler bili kabul ediyor ama siz okusaydın kardeşimde ısrar ediyorsunuz

Mesaj 5 / 6 (558 Görüntüleme)
Moderator (Emekli)
Reha
İleti Sayısı: 1.492

Tekrar merhaba beyhanmalatya,

Yukarda tarafına aktarılanlar sorunla ilgili gerekli bilgileri içeriyor, bunlar dışında farklı bir bilgilendirme yapamıyorum. 

Vodafone Forum'a göstermiş olduğun ilgiden dolayı teşekkürler.

Vodafone Forum Ekibi

beyhanmalatya yazdı:

bu konuda banka sözleşmeleri gibi sayfalarca ve küçücük yazılı sözleşmelerin iptal edildiği mahkeme kararları var müsteri temsilcisinin bu tür ücretlendirmeler konusunda uyarması gerekiyor bunu mahkemeler bili kabul ediyor ama siz okusaydın kardeşimde ısrar ediyorsunuz

Mesaj 6 / 6 (553 Görüntüleme)