Faturalı

Vodafone Forum’da Ara:
Yanıtla
1 Yıldızlı Çırak
ozgunvural
İleti Sayısı: 7

HATTIM KISA MESAJ GÖNDERMİYOR

şu an öğrenmiş olduğum bir sorunu buradan paylaşmak istiyorum. hattım şu an itibariyle kısa mesaj göndermiyor hiçbir yöne. günü geçen ödenmemiş fatura var mı diye baktım fakat henüz öyle bir faturam yok. geçen gün arama yapamıyordum bu sefer de kısa mesaj gönderemiyorum. çok acil mesaj göndermem gerekiyor yalnız hep acil durumlarda böyle üzücü sorunlarla karşılaşıyorum. sorunun ivedilikle incelenip tarafıma bilgi verilmesini rica ederim. yıllardır başıma gelmeyen sorunları birkaç aydır üst üste yaşıyorum bu gidişle başka bir operatöre geçeceğim.

Mesaj 1 / 8 (659 Görüntüleme)
Lütfen düz metin kullanın.
Vodafone Çalışanı
Müge
İleti Sayısı: 7.603

Ynt: HATTIM KISA MESAJ GÖNDERMİYOR

Merhaba ozgunvural,

Hattına bir resetleme işlemi gerçekleştirdim, telefonunu kapatıp açarak işlemi tekrar deneyebilir misin?

Vodafone Forum'a gösterdiğin ilgi için teşekkürler.

Vodafone Forum Ekibi

ozgunvural yazdı:

şu an öğrenmiş olduğum bir sorunu buradan paylaşmak istiyorum. hattım şu an itibariyle kısa mesaj göndermiyor hiçbir yöne. günü geçen ödenmemiş fatura var mı diye baktım fakat henüz öyle bir faturam yok. geçen gün arama yapamıyordum bu sefer de kısa mesaj gönderemiyorum. çok acil mesaj göndermem gerekiyor yalnız hep acil durumlarda böyle üzücü sorunlarla karşılaşıyorum. sorunun ivedilikle incelenip tarafıma bilgi verilmesini rica ederim. yıllardır başıma gelmeyen sorunları birkaç aydır üst üste yaşıyorum bu gidişle başka bir operatöre geçeceğim.

Mesaj 2 / 8 (652 Görüntüleme)
1 Yıldızlı Çırak
ozgunvural

sorun devam etmekte hiçbir değişiklik yok bilginize.

Mesaj 3 / 8 (644 Görüntüleme)
Moderator
BüşraK
İleti Sayısı: 2.535

Merhaba ozgunvural,

Sorunun ile alakalı olarak *#02# tuşlayarak tekrar deneyebilir misin?

Vodafone Forum'a göstermiş olduğun ilgiden dolayı teşekkürler.

Vodafone Forum Ekibi

ozgunvural yazdı:

sorun devam etmekte hiçbir değişiklik yok bilginize.

Mesaj 4 / 8 (639 Görüntüleme)
1 Yıldızlı Çırak
ozgunvural

"istek tamamlanamadı" uyarısı çıkıyor belirtilen işlemi yapınca. 2 gündür ne olduğu belli olmayan bir hata yüzünden mesaj gönderemiyorum. geçtiğimiz günlerde de hattım kısıtlanmıştı. vodafone iyice tadını kaçırdı.

Mesaj 5 / 8 (633 Görüntüleme)
Moderator (Emekli)
Yusuf
İleti Sayısı: 8.390

Merhaba ozgunvural,

SMS sorunları ve çözümleri ile ilgili daha önce burada bilgi paylaşmıştım. Sorununu yönlendirdiğim iletide yer alan soruları yanıtlayarak ilgili başlıkta detayları ile paylaşabilir misin?

Vodafone Forum Ekibi

ozgunvural yazdı:

"istek tamamlanamadı" uyarısı çıkıyor belirtilen işlemi yapınca. 2 gündür ne olduğu belli olmayan bir hata yüzünden mesaj gönderemiyorum. geçtiğimiz günlerde de hattım kısıtlanmıştı. vodafone iyice tadını kaçırdı.

Mesaj 6 / 8 (626 Görüntüleme)
1 Yıldızlı Çırak
ozgunvural

Sadece 1 GSM numarasına mı, hiç bir numaraya mı SMS gönderemiyorsun? hiçbir numaraya gönderemiyorum

Sadece 1 GSM numarasına SMS gönderemiyorsan, diğer hattın kullanıcısı senden başka numaradan SMS alabiliyor mu?

Sadece 1 GSM numarasına SMS gönderemiyorsan, kendi hattını ve diğer kullanıcı hattını farklı cihazlarda denedi mi?

Denediyse cihazların marka ve modellerini paylaşabilir misin? Denemediyseniz, farklı cihazlarda hattınızı denemenizi öneririm.

Faturasız hat kullanıyorsan; hattında 1 SMS gönderecek kadar bakiye var mı?

Faturalı hat kullanıyorsan müşteri hizmetleri dışında arama yapmayı denemiş miydin? aramayla ilgili sıkıntım yok mesaj gitmiyor

Faturalı hat kullanıyorsan hangi tarifeyi kullandığın bilgisini paylaşır mısın? RED CLASSİC

SMS gönderemeye çalıştığın bir servis numarası ise (banka ya da özel içerikli servis gibi) numarayı paylaşabilir misin?

##002# yapıp arama tuşuna basarak cihazını kapatıp açmış mıydın? denendi

##002# tuşlaması işlemini 1 kişiye SMS gönderemiyorsan, SMS alamayan kişi yaptı mı?

Dahili hafızası düşük olan bir telefon kullanıyor ya da SMS'ler SIM karta kaydediliyor olabilir. Gelen ve giden SMS'leri silmeyi denemiş miydiniz? mesaj alma değil mesaj gönderme sıkıntım var. dahili hafızanın mesaj gönderme ile ne alakası var ?

kaç gündür sorularıma soruyla cevap veriliyor ve halen ortada çözüm yok. boş boş saçma saçma sorular soruyorsunuz bana. telefonu kapat tekrar aç dışında bir öneriniz yok. ben bilmiyor muyum telefonu kapatıp açmayı ? bir arıza kaydı oluşturup teknik ekibe bunu bildirmek bu kadar mı zor ? Neyse teşekkür ediyorum ilginiz için. Hattımı öğle arası mesaiden çıkıp iptal ettiriyorum. Konuyu silebilirsiniz. Saygılar.

Mesaj 7 / 8 (622 Görüntüleme)
Moderator (Emekli)
Yusuf
İleti Sayısı: 8.390

Tekrar merhaba ozgunvural,

Burası bir müşteri hizmetleri değil, ortak bilgi paylaşımı platformudur. Bu soruların hepsini değil, kendi sorununa uygun olanları yönlendirdiğim başlıkta yanıtlamanı istemiştim.

Bu soruların amacı da hat kullanıcıları kaynaklı sorunları süreç uzamadan çözebilmektir. Farklı cihazda denendi mi sorusuna yanıt vermemiş olarak görünüyorsun. Eğer deneme yapılmadıysa farklı cihazda deneme sağladıktan deneme yaptığın cihazların marka ve modellerini burada yer alan başlıkta iletmeni rica ederim.

Vodafone Forum Ekibi

ozgunvural yazdı:

Sadece 1 GSM numarasına mı, hiç bir numaraya mı SMS gönderemiyorsun? hiçbir numaraya gönderemiyorum

Sadece 1 GSM numarasına SMS gönderemiyorsan, diğer hattın kullanıcısı senden başka numaradan SMS alabiliyor mu?

Sadece 1 GSM numarasına SMS gönderemiyorsan, kendi hattını ve diğer kullanıcı hattını farklı cihazlarda denedi mi?

Denediyse cihazların marka ve modellerini paylaşabilir misin? Denemediyseniz, farklı cihazlarda hattınızı denemenizi öneririm.

Faturasız hat kullanıyorsan; hattında 1 SMS gönderecek kadar bakiye var mı?

Faturalı hat kullanıyorsan müşteri hizmetleri dışında arama yapmayı denemiş miydin? aramayla ilgili sıkıntım yok mesaj gitmiyor

Faturalı hat kullanıyorsan hangi tarifeyi kullandığın bilgisini paylaşır mısın? RED CLASSİC

SMS gönderemeye çalıştığın bir servis numarası ise (banka ya da özel içerikli servis gibi) numarayı paylaşabilir misin?

##002# yapıp arama tuşuna basarak cihazını kapatıp açmış mıydın? denendi

##002# tuşlaması işlemini 1 kişiye SMS gönderemiyorsan, SMS alamayan kişi yaptı mı?

Dahili hafızası düşük olan bir telefon kullanıyor ya da SMS'ler SIM karta kaydediliyor olabilir. Gelen ve giden SMS'leri silmeyi denemiş miydiniz? mesaj alma değil mesaj gönderme sıkıntım var. dahili hafızanın mesaj gönderme ile ne alakası var ?

kaç gündür sorularıma soruyla cevap veriliyor ve halen ortada çözüm yok. boş boş saçma saçma sorular soruyorsunuz bana. telefonu kapat tekrar aç dışında bir öneriniz yok. ben bilmiyor muyum telefonu kapatıp açmayı ? bir arıza kaydı oluşturup teknik ekibe bunu bildirmek bu kadar mı zor ? Neyse teşekkür ediyorum ilginiz için. Hattımı öğle arası mesaiden çıkıp iptal ettiriyorum. Konuyu silebilirsiniz. Saygılar.

Mesaj 8 / 8 (617 Görüntüleme)