Vodafone Forum’da Ara:
Yanıtla
Çırak
kaankasdemir
İleti Sayısı: 4

Sony Xperia P internet ayar

[ Düzenlendi ]

Merhaba arkadaşlar,ben faturalı hat genç tarifedeyim, vodafone live kullanıyorum ve ayriyeten 100 mb internet paketim var ama whatsapp instagram gibi uygulamaları telefonumda wifi açık olmadığında kullamıyorum telefonumun markası sony xperia p yardım ederseniz çok teşekkür ederim 

Mesaj 1 / 4 (1.881 Görüntüleme)
Lütfen düz metin kullanın.
Moderator (Emekli)
Yusuf
İleti Sayısı: 8.390

Ynt: Sony Xperia P internet ayar

Merhaba kaankasdemir,

Cihazının internet ayarlarını daha önce yapılandırmış mıydın? Öncelikle buradan Mobil İnternet Servisleri statü durumunu kontrol etmeni rica ederim. Açık durumda olmalıdır. Android cihazların internet ayarları ile ilgili daha önce burada bilgi paylaşılmıştı. Kontrol edebilir misin?

Vodafone Forum'a göstermiş olduğun ilgiden dolayı teşekkürler.

Vodafone Forum Ekibi

kaankasdemir yazdı:

Merhaba arkadaşlar,ben faturalı hat genç tarifedeyim, vodafone live kullanıyorum ve ayriyeten 100 mb internet paketim var ama whatsapp instagram gibi uygulamaları telefonumda wifi açık olmadığında kullamıyorum telefonumun markası sony xperia p yardım ederseniz çok teşekkür ederim 

Mesaj 2 / 4 (1.665 Görüntüleme)
Çırak
kaankasdemir
İleti Sayısı: 4

Beyfendin olmuyor ayarları yapıyorum ama whatsappa bağlanamıyorum mobil veriden ,1 haftadır bunun cevabını arıyorum gerekli işlem yapılmaz ise sözleşmem biter bitmez operatör değiştireceğim bilginize.
Mesaj 3 / 4 (1.643 Görüntüleme)
Vodafone Çalışanı
Müge
İleti Sayısı: 7.603

Merhaba kaankasdemir,

Vodafone Live erişim noktasıyla bağlantı kurduğunu ilk iletinde belirtmişsin. Whats App , Instagram vb. uygulamalar özel uygulamalardır ve Vodafone İnternet ayarı yani erişim noktasını seçerek kullanabilirsin. Aşağıdaki yönlendirmeyle işlemlerini tekrar dener misin?

Menü

Ayarlar

Kablosuz Özelliği ve Ağlar (Diğer ayarlar ya da Hücresel Veri olarakta geçebilir.)

Mobil Ağlar

Erişim Noktası Adları ( bu alandayken menü tuşuna basarak Varsayılana Sıfırla'ya basalım)

Vodafone İnternet ayarını seçelim. 

Ayarlar mevcut değilse;

Yine aynı menüde varsayılana sıfırla işlemini yaptıktan sonra Yeni Apn alanına gelelim (yine varsayılana sıfırla öğesinin çıktığı yerden yapılabilir) 

İsim: Vodafone İnternet

APN: internet

Kullanıcı adı: vodafone

Parola: vodafone

Apn türü/tipi: varsa internet-mms yoksa; default yazalım. Bu şekilde sorunun düzelmezse, cihazının teknik servisi ile görüşebilirsin. Çünkü; bu ayarlar dışında yapılabilecek farklı bir ayar ve işlem bulunmamaktadır.

Vodafone Forum'a gösterdiğin ilgi için teşekkür ederiz.

Vodafone Forum Ekibi

kaankasdemir yazdı:
Beyfendin olmuyor ayarları yapıyorum ama whatsappa bağlanamıyorum mobil veriden ,1 haftadır bunun cevabını arıyorum gerekli işlem yapılmaz ise sözleşmem biter bitmez operatör değiştireceğim bilginize.

Mesaj 4 / 4 (1.638 Görüntüleme)