BlackBerry

Vodafone Forum’da Ara:
Yanıtla
4 Yıldızlı Ustabaşı
SeckinK
İleti Sayısı: 2.353

Vodafone Bis Paketi

[ Düzenlendi ]

Arkadaşlar Blackberry kullanan arkadaşlar bilirler ki Bis paketi olmayan Blackberry 'i kullanmanın hiç bir anlamı yoktur.
Bis paketi telefonun tüm özelliklerini en iyi şekilde kullanmanızı sağlar. Burada bis paketinin ayrıntı şekilde arkadaş çok güzel anlatmış.

Benim bahsetmek istediğim 3 operatörde de Bis paketi ücretlerine ve bis paketi türüne baktığınızda Vodafone Blackberry Bis Paketi gerçekten çok avantajlı. Ben bundan bahsetmek istiyorum.

X operatöründe bis paketi Vodafone göre hem pahalı hemde Full bis paketi değil. Çok sınırlı kullandırmakta.
Y operatöründe de data paketi kotası konmuş rahatça kullanılamıyor...
Vodafone'da ise Faturasız bis paketi ayda sadece 6,90 TL ayrıca  full bis paketi olduğu gibi aynı zamanda da sınırsız internet ile veriyor.

Blackberry kullanıpta Bis paketi arayan arkadaşlar için kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu düşündüğümden paylaşmak istedim. 

Bu bilgi bana yetmedi kafama takılan şeyler var diyorsanız da ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

Mesaj 1 / 297 (35.568 Görüntüleme)
Lütfen düz metin kullanın.
1 Yıldızlı Çırak
burakor
İleti Sayısı: 5

Vofafone BIS paketi ve birkaç öneri

Merhabalar,

Blackberry BIS'ni açtırmak istedim ancak epey bir problem yaşadım. Neden?

Bugün müşteri hizmetleriyle toplamda 2 defa aradım ve 20 dakika'ya yakın görüşme yaptım, sonuç? Hüsran.

Telefonun ucundaki müşteri temsilcisi; Vodafone BIS'ni açtırdığım zaman; Blackberry üzerinden yapacağım tüm işlemlerin 16.90 TL'lik pakete dahil olacağını, Youtube'dan video izleyebileceğimi, Mail adresi tanımlayıp kullanabileceğimi, AppWorld'den uygulama indirip kullanabileceğimi, BB Map'i kullanabileceğimi, İnternette gezinebileceğimi söyledi. İlgincime gitti, şayet doğruysa çok güzel... Acaba doğrumu?

Anladığım kadarıyla müşteri hizmetleri BB Servisleri hakkında oldukça bilgisiz. Konuştuğum iki müşteri temsilciside bekleterek işlem yaptı, hatta yapamadı diyebilirim. Umarım BB Servisleri hakkında daha detaylı eğitim notları kullanılır.

Bugün ayın 29'u, Mart ayının bitmesine 2 gün var ve servisi satın aldığımız zaten 16,90 TL olan servis bedelinin tamamını 2 gün için faturaya yansıtıyorlar, bu inanılmaz saçma bir olay. 2 gün boyunca bb servisi kullanamamaya devam edecem. Keşke 2 gün boyunca kullandığımız kadarını ödeyebilsek.

Saygılarımla.

Mesaj 2 / 297 (35.288 Görüntüleme)
Vodafone Çalışanı
Müge
İleti Sayısı: 7.603

Ynt: Vofafone BIS paketi ve birkaç öneri

[ Düzenlendi ]

Merhaba burakor,

BIS servisinin aylık ücretlendirmesi 16,90 TL'dir. Buna dahil olan 10 adet e-posta kurulumu, BBM, MSN, Facebook, Twitter, BB AppWorld'den uygulama indirme, sınırsız internet kullanımıdır. YouTube'u kullanman ekstra internet ücretlendirilir ve ücretli kullanacağın uygulamalarda ekrana "Veri planınıza bağlı olarak ek ücretler ödemeniz gerekebilir. Devam etmek istiyor musunuz?" şeklinde bir onay ekranı açılıyor. Bu ekranda bulunan "Bunu tekrar sorma" alanını işaretleyerek onaylarsan kullanacağın uygulamalarda ücretlendirileceğin bir uygulama kullanırsan gözden kaçırır ve ücretlenirsin. Önerim bu onay ekranını "Bunu tekrar sorma"yı onaylamadan "Tamam" yada "İptal" seçeneğiyle işlemlerine devam etmendir. Ayrıca eğer fatura kesim tarihin ayın son günü ise ve sen bugün pakete giriş yapacaksan, kullanılan gün sayısına oranla ücretlendirilsin. Fakat faturasız hatta geçiş, iptal vb işlemlerde paketini kullanmadan yada 1 gün kullanmış dahi olsan paket ücretinin tamamını ödemen gerekir. 

Vodafone Forum'a gösterdiğin ilgi için teşekkür ederiz...

Vodafone Forum Ekibi

Mesaj 3 / 297 (35.286 Görüntüleme)
1 Yıldızlı Çırak
burakor

Bana sizin verdiğiniz bilgiler verilmiş olsaydı eğer, şuan bb servisinden yararlanıyor olurdum. Neyse sağlık olsun, yarın geçerim.

Aslında kullanım şeklim şu şekilde olacak;

- istediğim her hangi bir an google'u açıp birşeyler aratmak,

- her türlü web sitelerine ulaşabilmek (Örneğin; websitesi admin panelleri [Plesk, C panel]),

- maillerime heran ulaşabilmek ve push özelliğini kullanabilmek.

Bunların haricinde; her hangi bir sosyal paylaşım sistemini, programını veya sitesini kullanmıyorum. Video izlemiyorum, download yapmıyorum.

Herşeyden öte; bu servisi satın aldıktan sonra wifi özelliğini kullansam: youtube'dan video izleyemiyormuyum veya download yapamıyormuyum?

Hepsini bir kenara bıraktım; verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim :smileyhappy:

Mesaj 4 / 297 (35.275 Görüntüleme)
Vodafone Çalışanı
Müge

Tekrar merhaba burakor,

Elbette WiFi ağına bağlandığın YouTube vb sitelerden izleyeceğin videolar ve diğer web sitelerinde dolaşman ücretsiz olacak :smileyhappy: Belirttiğin kullanımların içinde sana uygun bir paket olacak. İşlemleri yapmak için aradığında mutlaka Teknoloji Servisi ile görüşmeni tavsiye ederim. Hattın cihazında takılı boşta kalacak şekilde farklı bir GSM numarasından yada sabit numaradan arayarak hat ve cihaz işlemlerini Teknoloji Servisimiz'den kolaylıkla tek aramada halledebiliyor olacaksın emin ol :smileywink:

Vodafone Forum Ekibi

Mesaj 5 / 297 (35.271 Görüntüleme)
1 Yıldızlı Çırak
burakor

Merhaba tekrardan tekrardan,

Yine çok teşekkür ederim bu bilgiler için. Vodafone Teknoloji Servisine nasıl ulaşabilirim? Bugün müşteri temsilcisi 0216'lı bir numara verdi ama tamamını hatırlamıyorum numaranın.,

O numarayıda alabilirsem, herşey çok güzel olacak :smileytongue:

Mesaj 6 / 297 (35.268 Görüntüleme)
1 Yıldızlı Çırak
burakor

Birde sormak istediğim bir problemim var. Bir süre hücre yayını açmıştım (050) bulunduğum bölgedeki baz istasyonun ismini gösteriyordu.Bir süre sonra bu hizmeti kapattım ancak hala hücre yayınını göster dediğimde hala eski yayın görünüyor. Hücre yayın kanalını sildim, hatta açılan ekrandaki "son ver" yazısınada tıkladım ama nafile.

Açtım ama kapatamadım :\

Mesaj 7 / 297 (35.264 Görüntüleme)
Vodafone Çalışanı
Müge

burakor,

Müşteri Hizmetlerimiz'i aradığında çıkan Müşteri Temsilcisi arkadaşlarımız seni yönlendiriyor olacaklar  :smileywink:

Vodafone numaralarından sadece 542'yi,

Sabit hatlar ve diğer GSM operatörlerinden arama yaparken ise yalnızca 444 0 542 numarasını tuşlaman yeterli olacaktır :smileywink:

Vodafone Forum'a göstermiş olduğun ilgi için teşekkür ederiz...

Vodafone Forum Ekibi

Mesaj 8 / 297 (35.263 Görüntüleme)
Çırak
ibr65
İleti Sayısı: 2

BIS Paketi Ekstra Ücretlendirme

Merhabalar,

Yaklaşık iki yıldır vodafone abonesiyim ve yaklaşık 1 yıldır "FATURASIZ BIS" aboneliği kullanmaktaytım. Son bir yıldır sorunsuz kullandığım bis paketim son aylarda baya bir problem çıakrtmaya başladı.
Hattımdan sürekli olarak tl kesiliyor. Bununla ilgili olarak son 3-4 aydır müşteri hizmetleriniz ile yaptığım görüşmelerde bana BIS paketim haricinde live apn üzerinden wap girişi yaptığım söylendi. Bunun üzerine wap apn ayarlarımı ve telefonunmdaki wap tarayıcıyı tamamen devre dışı bıraktırdım. Bana bir daha lira düşümünün yaşanmayacağı bildirildi. Fakat ertesi gün yine düşüm yaşandı. Ve yine müşteri hizmetlerini aradım. Hayır kapatmamışsınız apn nizi yeniden kapatalım dediler. Yine açtılar ; yine kapattırdım. Fakat ektede görebileceğiniz gibi hala düşümler yaşanıyor. Santalden lira düşüm problemi olmadığı söyleniyor. Bis paketi dışından kullandınız deniliyor.
Sayın vodafone! Madem televizyonlarda bas bas bağırıyorsunuz şeffaflık,tüketici hakkı diye o zaman açıklar mısınız bana bis dışında tüm internet çıkışlarım kapalı iken ben hala nasıl paket dışı kullanım yapıyor olabilirim?
Daha bu sabah 10.38 civarında 5 lira düşüş yaşandı. Bugün aradığımda hala bana bis paketi dışında diyorsunuz.
Bugün görüştüğüm başka hizmet elemanınız bana bbm haricinde uygulama kullanamayacağımı, kullanırsam ekstra ücretlendirileceğimi söyledi. Merak ediyorum acaba önceki görüştüğüm pek profesyonel ekibiniz beni mi kandırıyordu?
Neden bana görüştüğüm 50 kişi 3 aydır birşey söylemezlem bugün biri çıkıp internete girme uygulama kullanma diyor?
Ve bu görüşmelerin hepsi sizin serverlarınızda kayıt altında.

Önümüzdeki 3 gün içerisinde bu konu ile ilgili her hangi bir ilerleme kat edemezseniz , bana bilgim dışında ek ücretlendirme yapmaya devam ederseniz, ve çok değerli müşteri temsilcileriniz ile yalan söylemeye devam ederseniz 01.04.2012 tarihi ile Tüketici Hakları Mahkemesine elimdeki kullanım detayları, görüştüğüm teknik elemanlarınızın isimleri ve serverlarınızdaki konuşmalarımıza dayanaraktan müşteriyi aldatma ve dolandırma adları altında başvurmak durumunda kalacağım...

Vodafone'a olan tüm inancım ve güvenim sarsılmış durumda.

İyi çalışmalar...

kullanım detayı

Mesaj 9 / 297 (35.343 Görüntüleme)
Vodafone Çalışanı
Müge

Ynt: BIS Paketi Ekstra Ücretlendirme

Merhaba ibr65,

Sorununla ilgili detaylı bilgiye ihtiyacımız olduğundan sana özel bir mesaj gönderdim. Kontrol eder misin?

Vodafone Forum Ekibi

Mesaj 10 / 297 (35.342 Görüntüleme)