Apple

Vodafone Forum’da Ara:
Yanıtla
Çırak
buckel
İleti Sayısı: 3
Kabul Edilen Çözüm

iphone 4 sim kilidi

Merhaba

bir 2.el alisveris sitesinden 2.ci el iphone 4 satin aldim. imei numarasini devletin mcks sitesinden kontrol ettim ve kayıtlı oldugunu görünce satin aldim. satan kisi ilk kullanicisi oldugunu ve cihazi brightstar dan aldigini ve vodafone sim kilitli oldugunu iletti bana. esim vodafone lu oldugu için almakta sakinca görmedim. zira onun icin almistim. ancak esim telefonu kullanmayi bilemedi ve istemedi. simdik ben kullanmak istiyorum ancak hattim baska operatöre ait oldugu için kullanamiyorum. servise götürdügümde bana sim kilidin kaldirmadan baska kart takamayacagimi söyledi. benden yüksek fiyata sim kilidini kaldirabilecegini söyledi. ben yasal olduguna inanmadigim için istemedim. vodafone müsteri hizmetlerini aradim ancak bir sonuca ulasamadim. acikcasi söylenen seyler cok karmasik ve ben anlayamiyorum. telefonumu kendi hattimla kullanmak icin ne yapabilirim? sim kilidi yasal bir sekilde nasil talep edilip kaldirabilinir, yoksa ben bu telefonu simdi vodafone lu olmadigim icin satmak zorunda miyim? acikcasi bunu istemiyorum. bana yardimci olurmusunuz? simdiden tesekkür ederim

Mesaj 1 / 11 (9.786 Görüntüleme)
Lütfen düz metin kullanın.
Moderator (Emekli)
Yusuf
İleti Sayısı: 8.390

Ynt: iphone 4 sim kilidi

Merhaba buckel,

Sorunun ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğumuz için sana özel mesaj gönderdim. Mesaj kutunu kontrol edebilir misin?

Vodafone Forum'a göstermiş olduğun ilgiden dolayı teşekkürler.

Vodafone Forum Ekibi

Mesaj 2 / 11 (9.761 Görüntüleme)
1 Yıldızlı Çırak
ismaill
İleti Sayısı: 7

eger buckel cihaz dediğin brightstar cihazı ise  sim kilit kaldırma  islemi icin cihazın içindeki imei numarasını alıp bir yere not ederek veya cihazdan

Ayarlar - Genel - Hakkında  yazan bolumden veya *#06# tusuna basarak okuyarak  vodafone müşteri hizmetlerini aradıgında  iphone cihazının sim kilidini kaldırmak istedigini soylerek kaldırma islemi yapabilirsin ....

Mesaj 3 / 11 (9.736 Görüntüleme)
Vodafone Çalışanı
Mehmet
İleti Sayısı: 373

Merhaba Buckel,

Arkadaşlarımızın ilettiği IMEI numarası üzerinden kilit kaldırma işlemi yapıldı.  Iphone 4 16GB Black olarak yansıyor cihaz.

Kilit kaldırım işlemi için yapılması gereken işlemler ;

İçerisinde Farklı operatöre ait sim kart takılır ( Pin kodu sorma özelliğinin devre dışı olması gerekebilir)

Cihaz internet bağlantılı bir bilgisayara USB kablosu ile bağlanır.

Bilgisayardan Itunes programı açılır. Program cihazı gördüğünde kilit internet üzerinden kaldırılacaktır.

Ekranda kilit kaldırılmıştır ibaresi belirir ve cihaz şebekeye kaydolur.

Bu işlemleri deneme sağlamanı rica ederim. Sorun devam ederse bana Özel mesaj yoluyla irtibat numaranı iletebilirsen telefonda destek iletmeye çalışayım.

Mesaj 4 / 11 (9.729 Görüntüleme)
Vodafone Çalışanı
Mehmet
İleti Sayısı: 373

Ek bilgi ;

Itunes cihazı tanıdıktan sonra hala şebeke almıyorsa ,

kablosyu bir kez daha çıkarıp takarak deneme sağla lütfen

Mesaj 5 / 11 (9.720 Görüntüleme)
Çırak
buckel
İleti Sayısı: 3

çok çok tesekkür ederim birazdan deneyecegim hemen :smileyhappy:)))

Mesaj 6 / 11 (9.703 Görüntüleme)
1 Yıldızlı Çırak
fatistake
İleti Sayısı: 7

brightstar almanya çıkışlı ıphone 4 var elımde sım kılıtlı sozlesme suresı 24 ay dolmus ucretsız sım kılıdı acılabılır yazıyor fakat ne vodafone bu cıhazı kendıne aıt oldugunu kabul edıyor nede brıgtstar telefonlara maıllere cevap verıyor sım kılıdını actıramıyorum bı turlu yardım edın lutfen
Mesaj 7 / 11 (5.987 Görüntüleme)
Çırak
akok
İleti Sayısı: 1

bende aynı sorunla karsılasıyorum yardımcı olursan sewınırım 1 yıl once yurt dısından geldı ıphone 4 ama suan forumlardan takıp ettığımde Klik på Lås iPhone op i menuen til højre for at finde vejledningen til hvordan du låser din iPhone op. böyle bır yazı ve telefıondada tgıs ıphone ıs not currently set up to work wıth carrıer you are attemıng to use vs yazıyor ne anlama gelıyor 

Mesaj 8 / 11 (4.121 Görüntüleme)
Vodafone Çalışanı
Müge
İleti Sayısı: 7.603

Merhaba akok,

Yurtdışından Türkiye'ye gelen cihazların bazılarında SIM kilidi olabiliyor. Ancak; bu SIM kilit kaldırma işlemleri tarafımızdan yapılmamaktadır. Gelen ülkede hangi operatöre kayıtlı ise oradan bilgi almalısın.

Vodafone Forum'a gösterdiğin ilgi için teşekkür ederiz.

Vodafone Forum Ekibi

akok yazdı:

bende aynı sorunla karsılasıyorum yardımcı olursan sewınırım 1 yıl once yurt dısından geldı ıphone 4 ama suan forumlardan takıp ettığımde Klik på Lås iPhone op i menuen til højre for at finde vejledningen til hvordan du låser din iPhone op. böyle bır yazı ve telefıondada tgıs ıphone ıs not currently set up to work wıth carrıer you are attemıng to use vs yazıyor ne anlama gelıyor 

Mesaj 9 / 11 (4.111 Görüntüleme)
Çırak
omeer38
İleti Sayısı: 2

vodafone kilitli sim kilidli iphone 4 cihazımın sim kilidini kaldırabilirmisiniz

Mesaj 10 / 11 (1.757 Görüntüleme)